Önümüzdeki günlerde sıcaklık düşüşü ve Trodos'ta kar bekleniyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Güney KıbrısHava DurumuManşet

Önümüzdeki günlerde sıcaklık düşüşü ve Trodos’ta kar bekleniyor

Güney Kıbrıs meteoroloji Servisi bugün aralıklı sağanak yağış, yarın Trodos’un yüksek zirvelerinde kar veya sulu kar beklendiğini açıkladı.

Güney Kıbrıs meteoroloji Servisi  bugün aralıklı sağanak yağış beklendiğini açıkladı. Rüzgâr ağırlıklı olarak güneydoğudan güneybatıya doğru hafif ila orta şiddette, Beaufort ölçeğine göre 3 ila 4 arasında, öğleden sonra Beaufort’ta ise 4 ila 5 arasında esecek.


Sıcaklıklar iç kesimlerde 23 derece, güney ve doğu kıyı kesimlerde yaklaşık 24 derece, geri kalan kıyı kesimlerde 25 derece, yüksek dağlarda ise 13 derece civarında olacak.

Pazar günü havanın çok bulutlu olması, öğleden sonraları ise sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Gece boyunca Trodos’un yüksek zirvelerinde kar veya sulu kar bekleniyor.

Pazar günü sıcaklıklarda bir miktar düşüş yaşanacak; ancak aynı günün akşamından itibaren kademeli ve daha belirgin bir düşüş yaşanacak ve Pazartesi gününe kadar sezon ortalamasının altına inecek.

Pazartesi günü aralıklı bulut örtüsünün sağanak yağmur getirmesi beklenirken, yüksek dağlarda ara sıra kar yağışı bekleniyor.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar