Diğer SporlarSpor

Onlar “Özel” çocuklar11. Özel Atletizm Oyunları’nın açılış töreni Atatürk Stadyumu’nda yapıldı

ÇELER VE ÖZYİĞİT KONUŞMA YAPTI

Törende Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler konuşma yaptı. Tören iki bakanın öğrencileri selamlamasıyla başladı

İlköğretim Dairesi’nin düzenlediği 11. Özel Atletizm Oyunları’nın açılış töreni Atatürk Stadyumu’nda yapıldı.
Açılışta Millî Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı özel eğitim okulları ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı 18 yaş üstü özel eğitim merkezlerinden öğrencilerin yanı sıra, Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi özel eğitim öğretmenliği bölümü öğrencileri, Şehit Ertuğrul İlkokulu bandosu da yer aldı.
Törende Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler konuşma yaptı.
Tören iki bakanın öğrencileri selamlamasıyla başladı, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın ardından, geçit töreni gerçekleşti ve konuşmalara geçildi.

Çeler: “Engelliler için önemli bir hafta”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, bu haftanın farkındalık ve fırsat tanındığında engellilerin neler yapabileceğinin gösterilmesi açısından önemli bir hafta olduğunu belirtti.
Engellileri bir hafta değil 365 gün hatırlamanın önemine işaret eden Bakan Çeler, engellilerin toplum içerisinde daha farklı bir ayrıcalığa sahip olması gerektiğini vurguladı.

Özyiğit: “’Ben her engeli aşarım” diyenlerin yarışı

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit de güzel ve anlamlı bir etkinlikte bulunmaktan mutlu olduğunu belirterek başladığı konuşmasında, oyunların engel tanımayan ve “ben her engeli aşarım” diyenlerin yarışı olduğunu söyledi.

Katılım yüksek

11. Özel Atletizm Oyunlarına ÖZEV, Özgür Adımlar Özel Eğitim Merkezi, Algım Özel Eğitim Merkezi, Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi, Kıbrıs İşitme ve Konuşma Engelliler Vakfı, Lefkoşa Özel Eğitim ve İş Eğitim Merkezi, Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi (KISBÜ) Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü öğrencileri ile Girne, Gazimağusa ve Yeşilköy ve İrfan Nadir 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon merkezleri katıldı.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı