Kıbrıs

Onkoloji çocukları karnelerini aldıLefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisi’nde tedavi gören öğrenciler karnelerini aldı. Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, tedavileri nedeniyle okullarına devam edemeyen ve ‘Hastane Okulları Projesi’ kapsamında eğitimlerine Çocuk Onkoloji Servisi’nde devam eden 6 öğrenci, 2018-2019 eğitim-öğretim yılı karnelerini bugün aldı.


Çocuklara karnelerini, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Adil Özyılkan, Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Nevhiz Özer takdim etti.

İlköğretim Dairesi Müdür Muavini Hakkı Başarı’nın da hazır bulunduğu etkinliğe, hastane yetkilileri, aileler ve orada görev yapan öğretmenler katıldı.

Karnelerin takdim töreninde konuşan Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, “Her nerede olursa olsun çocukları geleceğe hazırlamak vazifemizdir. Bakanlık olarak çocukların her zaman yanındayız” dedi.

Başa dön tuşu