"Okullarda genel temizlik ve bakım çalışması yapılıyor" - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Kasım 30, 2022
ÇevreEğitimKıbrıs

“Okullarda genel temizlik ve bakım çalışması yapılıyor”

gazimagusa belediyesi

Gazimağusa Belediyesi sosyal medya hesabı üzerinden okulların genel temizlik ve bakım çalışması yapıldığını belirtti.

 

Belediye’nin açıklaması şu şekilde:


Gazimağusa Belediyesi, kent genelindeki tüm okulları kapsayan genel temizlik, sağlık ve budama çalışması yapıyor. Tüm okullarda genel temizlik çalışmasıyla birlikte ilaçlama ve dezenfekte, ağaç budama işleri yapılarak öğrencilerin 2021-2022 öğretim yılına temiz ve güvenli ortamda başlamaları hedefleniyor.
Temizlik Şubesi’nin 2 haftadır yürüttüğü çalışmalarda okullarda ot temizliği yapılırken, öğrenciler için sakınca yaratacak olası durumlara fırsat vermemek adına okullar baştan sona kontrol ediliyor. Park ve Bahçeler Şubesi’nin budama çalışmaları devam ederken, yaz tatili boyunca hijyenik koşullar açısından ortaya çıkan aksaklık ve eksikliklerin giderilmesi için Sağlık Şubesi’nin bugünden itibaren yapacağı ilaçlama çalışmasıyla haşereye ve zararlılara karşı önlem alınacak.
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, okulları yeni eğitim dönemine hazır hale getirmek için çalışma yaptıklarını, eğitim kurumlarının bakım ve idamesi için görev bilinciyle hareket ettiklerini, belediyenin eğitim kurumlarına katkısının yeni öğretim yılında da devam edeceğini söyledi. Belediye Başkanı İsmail Arter, okulların hem altyapı hem de diğer ihtiyaçlarının karşılanması için belediyenin görev bilinciyle hareket ettiğini belirterek, özellikle son 1.5 yılda içinde bulunduğumuz pandemi koşullarından dolayı hijyen ve dezenfekte çalışmalarının süreklilik arz etmesi gerektiğini, bundan dolayı çalışmaların devamının geleceğini söyledi.
Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar