Oksana: “Sarayın kölesi olmadım” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Magazin

Oksana: “Sarayın kölesi olmadım”

“BİLMEDİĞİM TARİHİN ROL MODELİ OLAMAM”: 12 yıldır Türkiye’de yaşayan ve “Muhteşem Yüzyıl Kösem” dizinden aldığı teklifi reddettiği için dikkat çeken Oksana Kuznetsova “Bilmediğim tarihin rol modeli olamam” diyor 

BİR ÇOK DİZİDE ROLALDI: “Zengiz Kız Fakir Oğlan, Kiraz Mevsimi, Fatih Harbiye” dizilerinde rol alan güzel oyuncu şimdilerde bir sinema filminde rol alacağını ayrıca bir dizi projesi için daha görüştüğünü belirtti 

[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]M[/dropcap]anken ve oyuncu Oksana Kuznetsova 30 yaşında son günlerin en gözde modellerinden biri. Aslen Azeri bir baba ve Ukraynalı bir annenin çocuğu. Eğitimini Ukrayna’da modelist olarak tamamladıktan sonra sahne sanatları üzerine eğitim almış. Annesinin Türkiye’de sağlık sektöründe yer alana bir doktor olması nedeniyle uzun yıllar memleketinde yanlız yaşamış. Daha sonra bir yaz tatili diye geldiği Türkiye’de annesi dönmesin diye pasaportunu saklayınca oda Türkiye’de kalmış.

Mersinde ablasıyla yaşamaya başlayan Oksana, yerel bir televizyon kanalı için yolda yapılan röportajda yer alıp bu röportaj yayınlananınca model ajanslarının dikkatini çekmiş. Ardı ardına aldığı iş teklifleri, çıktığı işlerde yayınlanan resimleri sayesinde İstanbul’da büyük ajanslar peşine düşmüş. Zengin Kız Fakir Oğlan, Kiraz Mevsimi ve Fatih Harbiye gibi dizilerde rol alan Oksana Kuznetsova, şimdilerde “Lazlarda 3 harflidir” isimli filme başrol oynamaya hazırlanıyor.


Kaç yıldır Türkiye’de yaşıyorsun?

1986 Ukrayna doğumluyum, eğitim hayatımı ülkemde tamamladım, annem işi dolayısıyla Türkiye’ye gelince ben hem okumak hem de para kazanmak için ülkemde modelliğe başladım. 12 yıl önce annemin yanına bir yaz tatili diye geldim ama annem pasaportuma el koyunca önceleri mecburi sonraları ise severek Türkiye’ye yerleştim

oksana (1)

Doğu bloklu diye adlandırılan modellere hiç benzemiyorsun?

Evet, biraz melez bir tipim var. Bel ki babamın Azeri, annemin Ukraynalı olmasından kaynaklanıyor olabilir. Bizim oraların kızları parmakla gösterilir ama ben biraz daha esmer bir modelim.

 

Muhteşem Yüzyıldan gelen teklifi reddetmişsin?

Bir çok isim için bulunmaz bir fırsattır belki de ama ben günü birlik şöhret peşinde değilim. İçinde bulunduğum her projenin bana bir katma değeri oldu bugüne kadar. Ukraynalı bir cariye yolu teklif edildi. Bu bir tarih dizisi bu dizide sadece figüran muamelesi görmek bunca zamandır aldığım eğitime ve beklentilerime ihanet olurdu. Kabul etmemiş olmamın benim açımdan mutlaka bir hayrı var. Kendime göre haklılıklarım var, kısmet değilmiş diyelim önümüzde ki tekliflere bakalım.

Yani kendince şöhret misin?

Şöhret demeyelim ama popülerim. Türk modeller sektör bitti diye dert yanıyor ama ben ayda en az beş katalog çekiyorum. Bir kaç defileye çıkıyorum. Bu arada reklam filmlerinde oynuyorum. Üç dizi yaptım, belki eskisi gibi günde üç işe gidildiği bereket yok ama şükürler olsun iş var. Ben işimde bir şöhretim ve bu şöhretten vaz geçmek gibi bir niyetimde yok. Nazlanmak, yakınmak bana göre değil.

Dizilerde rol aldım dedin?

Evet, Zengiz Kız Fakir Oğlan, Kiraz Mevsimi, Fatih Harbiye dizilerinde rol aldım. Muhteşem Yüzyıl Kösem’den gelen teklifi geri çevirdim. Şimdi bir sinema filminde rol alacağım ayrıca bir dizi projesi için daha görüşüyorum.

Bu ülkede yabancı kadın olmanın zorluklarını gördün mü?

Görmezmiyim. Ukraynalıyım dediğimde ilk başlarda neler yaşadım anlatamam. Kadının zorluk görmediği yer var mı. Erkek hep isteyen bir model. Kendini bambaşka bir aynada görüyor ama o aynada kendine bakıp hiç yüzleşmiyor. Sırf ismimden ve tabiiyetimden dolayı karşılaştığım durumlar nedeni ile çok kavga ettiğim olmuştur. Artık alıştım kendime göre taktik geliştirdim ve en azından iş yaptığım sektörde zorda olsa bir çok ön görüyü ve tabuyu yıktım.

oksana (2)

Televizyonda olmayı düşünmedin mi?

Geçen yıl bir moda programı için teklif aldım ama ben ekranda saç saça baş başa kavga edecek, öyle koca koca ağız dolusu hakaretler yağdıracak bir kadın değilim. Para güzeldi ama iş ruhuma hitap etmediği için kabul etmedim. Şimdi gerçekten moda içerikli bir program için teklif var. Görüşüyoruz eğer diğer işlerimi aksatmayacaksa yeni sezonda ekranda olabilirim.

Yeni proje var mı?

Proje hep var, sürekli bir şeyler geliyor. Bu dönem katalog çekimleri çok fazla. Film projesi de ağırlıklı Karadeniz’de çekileceği için gelen illerde seçici davranıyorum. Dünyaca çok meşhur bir iç giyim markasının katalog çekimleri için haftaya İtalya’ya gideceğim. Sonrası malum Türkiye’de ramazan başlayacak sanırım film başlayana kadar bende o dönemi tatil yaparak geçiririm

Kazandığın parayı neyle değerlendiriyorsun?

Aileme bir ev aldım. Sıra kendim için bir mal edinmekte. Ayrıca bir spor ve dans okulu projem var birikimi oraya aktarmak niyetindeyim. Fizibilite yapıyorum. Okul açılınca hoca ve eğitmen olarak orada çalışacağım. Baksana yaşta yavaş yavaş ilerliyor. Geleceği düşünmek lazım…

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
1
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar