KıbrısManşet

Öğrenci evinde uyuşturucu operasyonuMağusa’da Narkotik ekiplerinin düzenlediği operasyonda 5 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ile çok sayıda içerisinde uyuşturucu madde bulunan ucu yanık sigara ve sigara izmariti ele geçirildi. 5 kişi tutuklandı

Nadire BAHADİ

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri aldıkları bir ihbarı değerlendirerek önceki gün Mağusa’da düzenledikleri operasyonda 5 gram senetetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ile içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan toplam 12 adet ucu yanık sigara ve sigara izmariti ele geçirdi. Polis uyuşturucu maddeleri tasarruflarında bulduğu üniversite öğrencileri Abdullah Başar, Kamil Çakır, Doğan Şimşek, Ahmet Onur Çiftçi ve Mehmet Altan Eren’i tutukladı. Zanlılar haklarında başlatılan “ Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlaması ile dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. Mahkeme, soruşturma maksatları bakımından tüm zanlıların 3 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.
abdullah-basar-kamil-cakir-dogan-simsek-ahmet-onur-ciftci-mehmet-altan-eren-15 gram Bonzai, 12 adet sigara

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Nurettin Enginer mahkemede verdiği ifadesinde 13 Aralık 2016 tarihinin ilk saatlerinde alınan bir bilgi üzerine zanlı Ahmet Onur Çiftçi’ye ait ikametgaha operasyon düzenlendiğini, yapılan arama sonucunda ise evin çeşitli yerlerinde toplam5 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ile 12 adet içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan ucu yanık sigara ve sigara izmaritinin bulunduğunu açıkladı. Söz konusu uyuşturucu maddeler ile sigaraların emare alındığını kaydeden Enginer,  uyuşturucu maddeler ile sigaraların Devlet Kimya Laboratuarı’na, uyuşturucu maddelerin muhafazasında kullanılan kağıtların ise Park İzi İnceleme Şubesi’ne gönderileceğini kaydetti. Yürütülen soruşturmanın henüz yeni başladığına değinen Enginer, soruşturmanın selameti açısından tüm zanlıların 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep ederken, çıkacak sonuçlara göre suçla bağlantısı olan yeni kişilerin tespit edilebileceğini kaydetti.

Başa dön tuşu