KıbrısManşet

Öfke ile kalktı, zararla oturduLefkoşa’da, Mücahitler Parkı’da önceki akşam, alkol tesiri altında bulunduğu sırada küfürlü konuşmaması yönünde kendisini uyaran Hamit Manga’yı kırık cam bardakla yaralayan Eren Erenbilge tutuklandı
Evrim KAMALILefkoşa’da Mücahitler Parkı’nda önceki akşam meydana gelen kavgada kırık cam bardak ile Hamit Manga’yı yaralayan zanlı Eren Erenbilge tutuklanarak dün mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede ifade  veren polis memuru Serkan Sakallı, olayla ilgili bulguları aktardı.

Sakallı,  Lefkoşa’da, Mücahitler Parkı’nda, 1 Haziran’da saat 22.10 sıralarında, zanlı Eren Erenbilge ile Hamit Manga’nın tartıştıklarını ve zanlı Erenbilge’nin tartışma sırasında cam bira bardağını masaya vurup kırdıktan sonra kırık bardak ile Manga’yı yaraladığını anlattı.

Polis memuru Serkan Sakallı, olayın ardından Hamit Manga’nın Dr. Burhan Nalbantoğlu Acil servisinde tedavi edildiğini ve aynı gün taburcu olduğunu belirtti.

Soruşturma kapsamında olayda kullanılan cam bardağın emare alındığını belirten Sakallı, zanlının ise Girne’de tespit edildiğini söyledi. Polis memuru Sakallı, soruşturmanın yeni olduğuna dikkat çekerek alınan ifadelerin teyit ve tekzibinin yapılması için zamana ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Sakallı, zanlının ilk etapda 1 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Hale Dağlı zanlının soruştuırma maksatlı 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Başa dön tuşu