Spor

Off Road heyecanı yaşandı


Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’nin organize ettiği Gazimağusa Off Road Yarışı’nı Güney Kıbrıs’tan yarışa katılan Statis Efsthetious – Nikos Efsthetious ikilisi kazandı.

2016 KKORD Off Road Şampiyonası’nın ikinci ayağı, dün Gazimağusa Belediyesi ve Uzun Group’un katkılarıyla Gazimağusa Çanakkale Göleti bölgesinde yapıldı. Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün sportif direktörlüğünde yapılan yarış içerisinde bol bol zıplama tepelerinin olması heyecanlı ve keyifli dakikalar yaşanmasına sebep oldu.
Çekişmeli geçen yarışta birinciliği Güney Kıbrıs’tan yarışa katılan Statis Efsthetious – Nikos Efsthetious ikilisi kazanırken yaklaşık yarım saniye farkla Hakan Sezerli – Cem Aytaç ikilisi ikinci oldu. Parkura ikinci çıkışında 3:48,052 elde ederek en iyi parkur derecesini elde eden Ahmet Baştaş – Orhun Paralik ikilisi ise yarışı üçüncü sırada tamamlamayı başardı. Genel klasmanda 8 dakikanın altına inerek en iyi üç dereceyi yapan bu üç ekip, S4 kategorisinin de ilk üçünü oluşturdu.
S1 kategorisinde genç sürücü Hüda Hüdan, Hasan Reyhan’ın co-pilotluğunda birinci olurken, S2 kategorisinin zirvesindeki ekip Ali Elizel – İsmail Höyük ikilisi oldu. S3 kategorisini kazanan ekip ise Güney Kıbrıs’tan yarışa katılan bir diğer ekip olan Kriakos Yanides – Lambruos Yanids oldu.
24 ekibin katıldığı yarışta mekanik arıza yaşayan genç ekip Görkem Eren – Burak Emingil ikilisi ile çukur engelinde aracı yan yatan Hakan Denizalp – Hasan Gitmez ikilisi finiş göremedi.Başa dön tuşu