BasketbolSpor

Öder’ler “Daçka”da parlıyor
KKTC basketbolunun iki önemli ismi Fatoş Anıl Öder ve Gökmen Öder’in oğulları Kağan ve Cenker basketbol yaşantılarına İstanbul’da devam ediyor
Tonguç KOTAKKKTC basketbolunun iki önemli ismi Fatoş Anıl Öder ve Gökmen Öder’in oğulları basketbol yaşantılarına İstanbul’da devam ediyor.

Eğitimlerini Kağıthane Açı Koleji’nde gören iki genç yetenek basketbol yaşantılarını ise Darüşşafaka’da sürdüren Kağan Öder ve Cenker Öder emin adımlarla yollarına devam ediyorlar.

2002 doğumlu Cenker Öder ve 2003 doğumlu Kağan Öder küçük yaştan itibaren basketbol oynamaya başladılar ve KKTC basketbolunun önemli isimleri Fatoş Anıl Öder ile Gökmen Öder’in de çocukları olmalarından dolayı da basketbolda öne çıktılar.

Forvet pozisyonunda oynayan Cenker okul sporlarında Kağıthane Açı Koleji takımında forma giyerken kulüp sporlarında ise Darüşşafaka Basketbol’un yıldız A takımında oynayarak dikkatleri çekiyor.

Oyun kurucu olan Kağan Öder de hem Kağıthane Açı Koleji’nde oynamaya devam ederken, hem de Darüşşafaka Baskebol yıldız B takımı ile mücadele veriyor.

Başa dön tuşu