Köşe Yazarları

Ocak’ı, Ertaç yaktı

Play-out sıkıntısını “az hasarla” atlatmak isteyen Türk Ocağı, bu hususta “tuzu kuru” olmasına rağmen, ligin ilk üç sırasında bir yere “kapağı atmak” isteyen Bostancı Bağcıl karşısında umduğunu bulamadı. Kral Ertaç’ın 3 ve Coşkun’un da 1 golüne engel olamayan ve Ali Rıza ile şeref sayısı bulan Türk Ocağı, bu mağlubiyet ile sıkıntısını ilerideki haftalara taşımış oldu.

Karşılaşmaya “istekli” başlayan Bostancı Bağcıl, oyunun temposunu ilk dakikadan itibaren istediği gibi ayarladı. Hakan Altın’ın desteğinde Ertaç’ı ileride “tek” tutan ve Cenker’le de ileriyi üçleyen Bostancı Bağcıl, özellikle başta Samory olmak üzere, birinci bölge oyuncularından “olumlu” pas alan Abdullah, Coşkun ve Berkem’in yanı sıra, sağ kulvarı iyi kullanan Devrim ile rakip ceza alanı çevresinde pozisyon üretmeye başladı. Ancak “final” paslarındaki isabetsizlik nedeniyle bu ataklar skora yansımadı.
Buna mukabil puana çok ihtiyacı olan Türk Ocağı, içinde bulunduğu ortamın gerektirdiği “mücadeleyi” sergileyemedi.  Önemli ölçüde kadro sıkıntısı çeken ve yedek kulübesinde genç takım oyuncularını oturtan Ocak, orta alanı kalabalık tuttu. Andrew, Nurcan ve Serdar ile ileride tek tuttukları Junior’un yanı sıra, bu bölgeyi zaman zaman üçleyen Ercan ve Deniz’e atılan “kontra” toplarla pozisyon üretmeye çalıştı. Ancak, bir türlü gol pozisyonu bulamadı. Üstelik geriden çıkarken kaptırdıkları toplar yüzünden, kalelerinde tehlike yaşanmaya başladı. Nitekim Ertaç’ın attığı ilk gol, Hakan Altın’a kaptırılan toptan kaynaklandı.
Bostancı Bağcıl ikinci devreye Coşkun’un attığı golle başladı. Ve bu gol Türk Ocağı’nın direncini iyice kırdı. Bağcıl skoru yeterli bulmuş olacak ki, golden sonra temposunu düşürdü ve bu arada Ertaç ve Hakan Altın’a atılan uzun paslarla skoru arttırmak istedi. Ve bunda da başarılı oldu. Ertaç kendinin üçüncü, takımının dördüncü gollerini tabelaya yansıtırken, Ocak müdafaasından herhangi bir “engelleme” ile karşılaşmadı. Ertaç değil ama Devrim ceza alanı içerisinde engelleme ile karşılaştı, o da penaltı oldu. Onu da Ertaç kaçırdı. Oyuna sonradan dahil olan Ali Rıza’nın Ocak adına kaydettiği gol ise, maçın 4-1’lik skorunun belirlenmesinden öteye gitmedi. Sonuçta, oyunu istediği gibi yönlendiren Bostancı Bağcıl rahat bir galibiyet aldı. Gücü kadar mücadele eden Türk Ocağı’nı ise, attığı üç gol eski futbolcuları Kral Ertaç yaktı. Genç hakem Osman Özpaşa, “yavan” geçen bu karşılaşmada “başarılı” bir yönetim gösterdi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı