KıbrısManşet

“Numaratörde sorun var”

Gazeteniz Havadis’te yer alan “doktor çilesi” haberiyle ilgili Sağlık Bakanlığı açıklama yaptı:


TIKIR TIKIR: Sağlık Bakanlığı hastaların geceden sıra için kuyruğa girmelerini sorundan saymadı ve Tren yolu Polikliniğinin iyi hizmet verdiğini savundu. Sağlık Bakanlığı açıklamasında muayene olan hasta sayısı aylık 3500-4000 olarak belirtildi

Gazeteniz Havadis’te yer alan “doktor çilesi” başlıklı haberle ilgili Sağlık Bakanlığı açıklama yaptı.

Sağlık Bakanlığı açıklamasında Lefkoşa Tren Yolu Polikliniğinde haberde belirtildiği gibi sorunlar yaşanmadığı ve hastalara iyi bir sağlık hizmeti verildiği iddia edildi.

Açıklamada, Tren Yolu Polikliniğinde sırayı sağlayacak numaratörün bulunmadığı kabul edildi ve   “Sıra numarası konusunda zaman zaman yaşanan gecikmelerin en kısa sürede çözülmesi için ise numaratör sisteminin en kısa sürede devreye girecek” denildi.

Sağlık Bakanlığının açıklaması şöyle:

“Sağlık Bakanlığı olarak basında yer alan, Trenyolu Polikliniği’nde randevu sistemi ve hastaların sıra numarası almak için uzun süre kuyrukta sıra bekledikleri ve mağdur edildikleri haberi üzerine açıklama yapma gereği duymaktayız.

Trenyolu Polikliniği’nde 1 Dahiliye Uzmanı , 1 Kulak Burun Boğaz Uzmanı, 1 Kadın Doğum Uzmanı, 1 Çocuk Doktoru, 2 Pratisyen Hekim, Haftada 2 gün Göz Doktoru, Haftada 3 gün Göğüs Hastalıkları Uzmanı, Haftada 1 gün Cildiye Uzmanı hizmet vermektedir.

Trenyolu Polikliniği’nde ayda ortalama 3500- 4000 kadar hastanın muayene ve tedavileri gerçekleştirilmekte ve yine ortalama 2000 kişiye eczane hizmeti verilmekte ve 1500 adet laboratuvar tetkiki yapılmaktadır.

70 kadar hastaya evde doktor hizmeti verilmekte ve Lefkoşa’ya bağlı 3 köye Doktor hizmeti, 3000 kadar hastaya hemşirelik hizmeti, talepte bulunan 300 yatalak hastaya evde bakım hizmeti sunulmaktadır.

Bunun yanında aşılama programları ve sporculara muayeneler Trenyolu Polikliniği’nde sunulan hizmetler arasındadır.

Hafta içi her gün 07.45 de hasta kayıtları başlamakta ve 23.00’e kadar poliklinik hizmetleri devam etmektedir.

Polikliniğimizde iddia edildiği gibi hiçbir hasta mağdur edilmemekte doktor ve hemşirelerimiz ile birlikte tüm personel özveri ile görevlerine devam etmektedirler.

Sıra numarası konusunda zaman zaman yaşanan gecikmelerin en kısa sürede çözülmesi için ise numaratör sisteminin en kısa sürede devreye gireceğinin kamuoyunun bilgisine sunarız. “Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı