KıbrısManşet

”Çözümsüzlüğün sorumlusu Dimitris Hristofyas’tır”Talat, kendisini konfederasyon istemekle suçlayan Rum Yönetimi Eski Lideri Dimitris Hristofyas’a çok sert yanıt verdi ve ‘Hristofyas önce hayır kararının hesabını versin’ dedi.

2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, kendisini konfederasyon istemekle suçlayan Rum Yönetimi Eski Lideri Dimitris Hristofyas’a çok sert yanıt verdi ve ‘Hristofyas önce hayır kararının hesabını versin’ dedi.  Belki bir toplantıda şaka yollu konfederasyonu görüşelim demiş olabileceğini ifade eden Talat, ‘CTP’den istifasının istenmediğini ve özür dilemek zorunda kalmadığını’ söyledi.
BRT’de Aziz Karaaziz’in sorularını yanıtlayan Talat şöyle devam etti; “CTP’de yapılan tüm toplantıların tutanakları mevcuttur, dileyen gidip bakabilir. Hristofyas öncelikle Annan Planı referandumunda AKEL’in hayır kararının hesabını vermesi gerekir.  Kıbrıs’ta bugün yaşanan çözümsüzlüğün sorumlusudur. Hristofyas o dönemde ne yazık ki gereken liderlik vasfını gösterememiştir, önce bunun hesabını versin.” Öte yandan Kıbrıs Postası’na konuşan Talat, CTP Liderliğinin ardından anılarını kendisinin de kaleme alacağını söyledi ve ‘Tek taraflı yazmaların gerçekleri manipüle ettiğini’ söyledi.Başa dön tuşu