Spor

Nisan Şakası Rus’ların






Fotoğraflar: Ahmet ÖZSOY

SPOR BAKANI DENKTAŞ YİNE YOK:
Yarı ironman mesafedeki Nisan Şakası yarışması dün Kaplıca’da gerçekleşti. Spordan sorumlu bakan Serdar Denktaş’ın gelecek cevabı vermesine rağmen gitmediği yarışmada Dünya eski Triatlon şampiyonu Yaroshenko birinciliği elde ederken parkur rekorunu da kırmayı başardı



DAĞDELEN’DEN YENİ KKTC REKORU:
Nisan Şakası Triatlon yarışmasında sporcular toplam 1.9 kilometre yüzdükten sonra 90 kilometre bisiklet sürdü ve 21.1 kilometre koşup finişe geldi. Genel klasmanda ilk 10’a girmeyi başaran KKTC’li tek sporcu Cem Dağdelen olurken, Dağdelen ayni zamanda kendisine ait olan KKTC rekorunu da geliştirdi

Kıbrıs Türk Triatlon Federasyonu’nun düzenlediği, uluslar arası nitelikteki Nisan Şakası Yarı Ironman Triatlon yarışı dün yapıldı.
Ülkemizde bu yıl dördüncüsü düzenlenen zorlu yarışmada KKTC ve Türkiye dışında, Danimarka, Almanya, Slovakya, İngiltere, İskoçya, Fransa, Romanya, Güney Kıbrıs, ABD ve Rusya’dan sporcular mücadele etti.
Kaplıca’da gerçekleşen yarışmaya spordan sorumlu bakan Serdar Denktaş da geleceğini bildirmesine rağmen gelmemesi beklentileri boşa çıkarırken sporcularda hayal kırıklığı yarattı.
Sabah saat 08.30’da başlayan ve zaman limiti olan 15.30’da sona eren yarışmada sporcular 1.9 kilometre yüzme, 90 kilometre bisiklet ve 21.1 kilometrelik koşu parkurunda mücadele etti.
Yarı Ironman mesafedeki Nisan Şakası Triatlonu’nda genel klasmanda ilk üçü Rus ve Fransız sporcuların oldu.
Triatlon için özellikle bisiklet ve koşu parkurunun hayli zor olduğu Kaplıca’da birinciliği 2013 International Triathlon Union Dünya Şampiyonu Nikolay Yaroshenko elde ederken, Yaroshenko aynı zamanda hem yüzme parkurunda hem de parkur genelinde rekor kırmayı başardı.
Erkekler genel klasmanda ilk 10 içerisinde yer almayı başaran KKTC’li tek sporcu Cem Dağdelen kendisine ait KKTC rekorunu kırdı.
Kadınlar genel klasmanda birinciliği Türkiye’den gelen İpek Onaran elde ederken, ikinciliği KKTC’den Tüfekçispor triatleti Emine Uluçay elde etti. Kadınlar birincisi İpek Onaran da kendi alanında parkur rekorunu kıran bir diğer sporcu oldu.
Yarışı bitiren tüm sporculara madalyaları takdim edilirken yarışma sonrası düzenlenen törenle dereceye girenlere kupaları ve genel klasmanda başarılı olanlara para ödülleri Triatlon Federasyonu Başkanı Fatin Ramiz, federasyon yetkilileri ve sponsor firma temsilcileri tarafından verildi.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ
YARIŞ DERECELERİ ŞÖYLE:
Genel Klasman

1.Nikolay Yaroshenko (Rusya)
2.Ruslan Terekhov (Rusya)
3.Francky Favre (Fransa)
4.Çağlar İbrahim Taş (TC)
5.Duygun Yurteri (TC)
6.Oğuz Omur (TC)
7.Göksen Çınar (TC)
8.Fatih Buzgan (TC)
9.Cem Dağdelen (Tüfekçi S.K.)
10.Özgür Aksaman (TC)

KADINLAR
1.İpek Onaran (Türkiye) 05:22:38
2.Emine Uluçay (Tüfekçi S.K.) 06.12:00
3.Andri Poylatzi (Güney Kıbrıs) 06:38:33

Takım yarışı sıralaması:
1.Berkay-Enver-Kemal (Tüfekçispor) 04:34:51
2.Mustafa-Murat-Zefer (Aspava-1) 04:49:37
3.Hasan-Güral-Kerem (Aspava-3) 05:18:26

25-29 yaş erkek
1.Nikolay Yaroshenko 04:10:17
2.Ruslan Terekhov 04:21:36
3.Ferhat Samiz 05:29:27

30-34 yaş erkek
1.Duygun Yurteri 05:05:55
2.Göksen Çınar 05:11:54
3.Fatih Buzgan 05:15:12

35-39 yaş erkek
1.Francky Favre 04:25:02
2.Çağlar İbrahim Taş 04:57:24
3.Özgür Aksaman 05:20:56

40-44 yaş erkek
1.Cem Dağdelen 05:17:31
2.Justin Hunt 05:27:00
3.Çağan Öztuna 05:39:28

45-49 yaş erkek
1.Oğuz Omur 05:06:05
2.Nick Bennett 05:42:05

50-55 yaş erkek
1.Panagiotis Ntais 05:28:19
2.Bambos Spanoudes 06:02:17
3.Aydın Gençler 07:05:13







Başa dön tuşu