Magazin

Nil “Pırlanta” gibi parladıLEFKE’Yİ ENERJİSİYLE COŞTURDU

Türkiye’nin ünlü sanatçılarından Nil Karaibrahimgil, Lefke Avrupa Üniversitesi ( LAÜ ) Bahar şenlikleri kapsamında verdiği konserde “Pırlanta”, “Akbaba”, “Kek” gibi sevilen şarkılarıyla bölgeye hem enerji hem canlılık getirdi

 

Gürsel KARAGÖZLÜ

 

 

Türk müziğinin renkli isimlerinden Nil Karaibrahimgil Umur Çolak sunuculuğunda Lefke Avrupa Üniversitesi’nin organize ettiği Bahar Konseri kapsamında Lefke’de hayranları ile buluştu.

Lefke Avrupa Üniversitesi ( LAÜ ) Bahar şenlikleri kapsamında, Lefke 16 Ağustos Karadağ stadında saat 21.30’da başlayan konser öncesinde Güzelyurt Polis Müdürlüğü ekipleri stada girişte tüm katılımcıları üst araması ve çantalarında arama yaparak stada aldı. Stat içerisinde ve çevresinde alınan güvenlik önlemleri sonrasında Nil Karaibrahimgil, sahne aldı. Eski ve yeni şarkılarını binlerce LAÜ’lü ile seslendiren Karaibrahimgil izleyenlerden tam not aldı.

Karaibrahimgil, Lefke 16 Ağustos Kurtuluş Stadı’nda gerçekleştirdiği sahne performansında öğrenciler ile birlikte şarkılarını seslendirerek, hayranları ile coşkulu saatler geçirdi. Eğlenceli sahne performansı ve renkli yorumuyla unutulmaz bir gece yaşatan Karaibrahimgil, kendisine özel olarak hazırlanan ışık ve ses sisteminin yer aldığı dev sahnede hayranları için şarkılarını seslendirdi.

Şarkılarını peş peşe sıraladı

“Kanatlarım Var Ruhumda”, “Hadi İnşallah”, “Koşmayı Öğreticem”, “Rüzgar”, “Kek”, “Bütün Kızlar Toplandık”, “Pırlanta”, “Seviyorum Sevmiyorum”, “Resmen Aşığım”, “Peri”, “Organize İşler Bunlar”, “Ben Aptal Mıyım”, “Ben Buraya Çıplak Geldim”, “Burası İstanbul”, “Akbaba”, “XL”, “Bu Mudur” gibi sevilen şarkılarını orkestrası eşliğinde seslendiren Nil Karaibrahimgil, enerjisi, dansı ve sahne performansı ile Lefke’de muhteşem bir konser gerçekleştirdi.

Öğrenci ve halkın çok yoğun katılımıyla gerçekleşen konserde Nil Karaibrahimgil gece boyunca kalabalığı coşturdu. Muhteşem konserin sonunda ünlü sanatçıya Kıbrıs kültürünü yansıtan hatıra plaketi LAÜ Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Mehmedali Egemen tarafından takdim edildi.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı