Neyin hesaplaşması? - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Şubat 28, 2024
Kıbrıs

Neyin hesaplaşması?

Neyin hesaplaşması?

DÜŞMAN UYUMADI… KKTC’nin en büyük müteahhitleri arasında yer alan Mehmet Salih Karalım’a ait araç önceki gün kundaklandı. Saldırı, sabah saat 03.00 sıralarında herkesin uykuda olduğu sırada gerçekleştirildi. Bir süredir ismi Kalecik bölgesine yapılacak enerji tesisi ile anılan Karalım’ın hangi gerekçeyle saldırıya uğradığı merak konusu

Ülkenin tanınmış iş adamlarından Mehmet Salih Karalım’a ait HP 293 plakalı cip araç, Karalım’ın Lefkoşa’da Ortaköy bölgesindeki evinin önünde park halindeyken önceki gün sabah saat 03.00 sıralarında üzerine yanıcı madde dökülerek ateşe verildi.
Aracın yakıldığı sırada uykuda olan Karalım ailesi, çirkin saldırıyı olay yerine giden polisten öğrendi.
Mehmet Salih Karalım’ın oğlu Salih Karalım, Havadis’e yaptığı açıklamada, kimse ile bir husumetleri olmadığını söyledi.
Salih Karalım, araçlarının yakılması olayını “Sanırım meyve veren ağaç taşlandı” şeklinde yorumladı.
Salih Karalım, “Bizim kimse ile bir husumetimiz yok, bildiğimiz düşmanımız da yok. Kimseye zarar veren kişiler de değiliz. Ben bu olayı, başarılı işlerin ardından ortaya çıkan bir olay diye yorumluyorum” dedi.


Bölgedeki kamera kayıtları izlenecek
Salih Karalım, polisin araç yangını olayı ile ilgili soruşturmasını sürdürdüğünü ve soruşturma kapsamında bölgedeki kamera kayıtlarını inceleyeceğini söyledi.
Salih Karalım, “Polis olay yerinde inceleme yaptı ve aracın kasıtlı olarak yakıldığını söyledi. Aracı yakan veya yakanların kim olduğu konusunda polis soruşturması sürüyor. Bu kapsamda bölgedeki kamera kayıtları incelenecek” dedi.

Akıllarda soru işareti kaldı
Mehmet Salih Karalım’a ait araca yönelik saldırıyı gerçekleştiren kişi veya kişilerin kimliği henüz tespit edilemedi.
Polis, araç yangını olayı ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Bir süredir ismi Kalecik bölgesine yapılacak enerji tesisi ile anılan Karalım’ın hangi gerekçeyle saldırıya uğradığı merak konusu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar