"Neval Esengül’ün boğazını sıktı" - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Nisan 2, 2023
FutbolSporSürmanşet

“Neval Esengül’ün boğazını sıktı”

Hakem-futbolcuyu-darp-etti

İktisatbank BTM 1.Lig Beyaz Grup’ta Dikmen Gücü-Lapta maçı 1-0 Lapta takımı üstünlüğünde devam ederken çıkan olaylar sonucu tatil edildi. 

Futbolda dün oynanan İktisatbank BTM 1.Lig 13’üncü hafta maçları biri dışında tamamlandı. İktisatbank BTM 1.Lig Beyaz Grup’ta Çatalköy’de oynanan Dikmen Gücü-Lapta maçı 1-0 Lapta takımı üstünlüğünde devam ederken çıkan olay nedeniyle tatil edildi.

Yaşanan darp olayı önce “hakem darpı” olarak duyurulurken, daha sonra Dikmen Gücü kulübü bir kamuoyu açıklaması yaparak futbolcularının hakem tarafından darp edildiğini duyurdu.


Dikmen Gücü yaşanan olaylarla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Hakem Mehmet Volkan Çelik denilen zat oyuncumuzu darp etmiştir.

Bugün (dün) oynanan Dikmen Gücü Spor Kulübü- Lapta maçının 1998 doğumlu orta hakemi maçın ilk dakikasından 41.dakikasına kadar verdiği ve vermediği kararlar ile maçın stresini kaldıramadığı herkes tarafından görülmüştür.

41.Dakikada daha önceden sarı kartı bulunan Lapta futbolcusunun sert müdahalesine faul kararı veren Mehmet Volkan Çelik denilen zat, oyuncunun sarı kartı olduğu için sarı kartına başvurmayınca, oyuncularımız itiraz ettiği zaman tehditvari konuşmaları ve itiraz eden futbolcuların üzerine yürüyerek tehdit ve diş sıkarak konuşmaları ortamı daha da germiştir.

Yedek kulübesinde bulunan yöneticimiz Metin Sancak’ın sahaya girip oyuncularımızı olay yerinden uzaklaştırması sırasında yöneticimiz Metin Sancak’a da kırmızı kart gösterdikten sonra yanına giden oyuncumuz Neval Esengül’ün “bana neden kırmızı kart gösterdin” sorusu üzerine “kararları ben veririm” ifadelerini kullanarak oyuncumuzu boğazından sıkarak ittirip soyunma odasına kaçması kabul edilebilir bir durum değildir.

Geçtiğimiz haftalarda hakemlerin darp edilmesinde Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ve spor basını tarafından gösterilen hassasiyeti, şimdi futbolcumuz için gösterilmesini bekliyoruz.

BTM Liginin hakem yetiştirme veya hakem test etme ligi olmadığını Bölgesel Terfi Müsabaka Ligi olduğunu bir kez daha tüm kamuoyuna hatırlatarak, konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı ifade ediyoruz…”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar