Spor

Nefes kesen maç Koop’un: 80-76MGA, MAPFREE VE KOOP GALİP: Turnuvada ilk tur mücadelesinde dün akşam Mağusa Gelişim Akademisi, Lefke Avrupa Üniversitesi’ni 93-73, Mapfree, Doğu Akdeniz Üniversitesi’ni 83-56 ve turnuvanın erken finali olan maçta ise Koopspor, Yakın Doğu Üniversitesi’ni 80–76 mağlup etti
YARI FİNALLER 16 KASIM’DA: Yarı finalde 16 Kasım Pazartesi akşamı saat 18.00’de yine bir erken final Mağusa Gelişim Akademisi – Koopspor karşılaşması oynanacak. Turnuvanın diğer yarı final maçı ise saat 20.00’de Girne Amerikan Üniversitesi ile Mapfree arasında olacakTonguç KOTAK

Basketbol Federasyonu’nun 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlediği “Cumhuriyet Kupası” dün akşam oynanan maçlarla başladı.
Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşecek olan Cumhuriyet Kupası 18 Kasım tarihinde tamamlanacak.

Çekişmeli maçlar
Lig öncesi sezonun en ciddi organizasyonu olan Cumhuriyet Kupası’nda dün gece üç zorlu maç oynandı.
İlk maçta Mağusa Gelişim Akademisi, Lefke Avrupa Üniversitesi’ni 93-73 yenerek yarı finale çıktı.
Ligin son şampiyonu Mapfree ise Doğu Akdeniz Üniversitesi’ni zorlanmadan 83-56 yendi ve yarı final vizesi aldı.
Turnuvanın erken finali olan Koopspor – Yakın Doğu Üniversitesi maçı zevkli ve çekişmeli geçti. Bu zorlu buluşmada Koopspor ezeli rakibi Yakın Doğu Üniversitesi’ni 80-76 mağlup ederek adını yarı finale yazdıran takım oldu.

Yarı finaller 16 Kasım’da
Turnuvanın yarı finali 16 Kasım Pazartesi akşamı oynanacak.
Yarı finalde 16 Kasım Pazartesi akşamı saat 18.00’de yine bir erken final Mağusa Gelişim Akademisi – Koopspor karşılaşması oynanacak.
Turnuvanın diğer yarı final maçı ise saat 20.00’de Girne Amerikan Üniversitesi ile Mapfree arasında olacak.
Cumhuriyet Kupası finali ise 18 Kasım Çarşamba akşamı saat 19.00’da Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak.
Cumhuriyet Kupası’nda 16 Kasım Pazartesi yarı finaller ve 18 Kasım Çarşamba günü de final BRT 2’den naklen yayınlanacak.

Başa dön tuşu