Necati Özsoy Cihangir-MTG maçını yorumladı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Spor

Necati Özsoy Cihangir-MTG maçını yorumladı


Necati Özsoy Cihangir-MTG maçını yorumladı

Kıbrıs Kupası’nda 2 gün final havasında karşılaşmalar izledik. Leymosun derbisinden sonra, Cihangir-Mağusa Türk Gücü karşılaşmasında da final havası yaşandı.

Lig’de Mağusa Türk Gücü-Cihangir rekabeti kupada da devam etti. Kupada ilk maç Mağusa’da Cihangir’in yenilmemesi rövanş için önemli bir skordu. Kendi saha ve seyircisi önünde konuk ettiği Mağusa Türk Gücü karşısında tur şansını yüksek tuttu ve bunu başardı.

Mağusa gerek kendi evinde gerekse Cihangir sahasında beklenen kalitede futbolu sergileyemedi. Cihangir karşısında tur atlamak için üstün oyunu 2 maçta da sahaya yansıtamadı. Daha çok savunmada aldığı önlemlerle mücadele eden Mağusa kendi sahasındaki maçta tek gol atarken, Cihangir’de 120 dakikada gol bulamadı ve penaltılarda elendi.

MTG savunmada Ünal ve Bünyamin ile iyi bir duvar ördü. İleride Pote bekleneni veremedi. Maçın 2. 45 dakikasında Uğur Gök’ün öne çıkması ile 2-3 pozisyon bulan MTG Uğurla’da sonuca gidemedi. Uzatmalarda ise rakibin 10 kişi kalmasına rağmen yine gol bulamadı. İyi mücadele eden Şenol uzatmaların 2. devresinde de girdiği pozisyonlarda kaleci Cem’i geçemedi. Yaşinses hamlesi de takımda ataklara yeterli katkıyı sağlamadı ve 120 dakika MTG adına olumsuz bitti.

Cihangir bu maçta kontrollü oynadı. Karşılaşmanın ilk devresinde güzel pozisyonlar buldu. Savunmada Nurettin ve Selçuk hatasız oynadılar. Hakan sahada kaldığı sürece iyi mücadele etti. Sercan maç bitene kadar savaştı. Muhittin geçmiş maçlara göre bekleneni veremedi. Sevdiği duran toplarda 3 pozisyon buldu fakat sonuç alamadı. Çok çalışan fakat sonuca gidemeyen Babacar uzatmanın başlaması ile takımını 10 kişi bırakıp işi zora soktu. Toygar Davulcu MTG karşısında yaptığı oyuncu değişiklikleri ile olumlu hamlelerde bulundu. Kaleci Cem Dursun maçın adamı oldu. Uzatmaların son dakikalarında yaptığı kritik kurtarışlar ve penaltılarda 2 kurtarışı ile takımını yarı finale taşıdı.

Ligde şampiyonluk yarışında MTG’den uzaklaşan Cihangir, kupada “Ben varım” dedi ve MTG’yi lige geri gönderdi.

 

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar