Ne kavga ama! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Eylül 24, 2023
Köşe Yazarları

Ne kavga ama!

deniz-gurgozeKimse ülkesini bu halde izlemek istemez. Siyasi partilerin kendi içlerindeki kavganın artık dışarıya taşması üzücü bir durumdur. Yıllarca saygı gösterdiğimiz siyasilerin içine düştüğü durum, maalesef onlara olan saygının günden güne yitirildiğini göstermektedir.

Ne üzücüdür ki ülke menfaatlerini değil herkes kendi menfaatlerini düşünür durumdadır. Bugün her alanda sıkıntı yaşanırken halen kavga içerisinde hükümetçilik oynanmasına maalesef bizler seyirci kalarak izliyoruz.


Gelecek kaygısı olan yok!

Yani siyasiler günü kurtarma peşinde. Genelleme yaparak tüm siyasetçileri zan altında bırakmak elbette ki doğru değildir ama gelinen o ki çok az siyasetçimiz bizi temsil eder durumdadır.

Kavgadan, fikir ayrılıklarından, uzlaşılmamadan, ortak nokta bulunmamasından usandık. Bu ülkede illa ki her şey olumsuz gitmek zorunda mıdır?

Bu halk artık kavgadan da olumsuzluklardan da usanmıştır. Sırf bu yüzden yeni arayışlar peşinde olan halk, eski siyasi anlayıştan uzak kalarak yeni siyasi anlayışına yöneliyor. Geleceğini garantiye almak isteyen halkın tek derdi ekmeğidir. Ekmeğini zar zor kazanan hiç kimsenin kimin o koltuğa oturduğu ya da o koltuğu hak edip etmediği ile ilgili endişesi yoktur. Tek gailesi kendi evidir, işidir, kazandığı parasıdır. Sırf bu yüzden kimsenin siyasette yaşanan bu dibe vurmaları taktığı da yoktur. Olası bir seçimde de halk artık kendi çıkarını düşünerek hareket edecektir. Geleceğini riske atmak istemeyen bir halk vardır. Yarının belli olmadığı bir ülkede halkın ne istediği ortadadır. Bugün verilen vaatlerin yarını yoksa halk bunun hesabını günü geldiğinde elbette ki bu siyasilere soracaktır. Birçok siyasetçi koltuğunun peşinde iken halkı hiçe sayması affedilir bir şey değildir.

Bugün Meclis’te uzun suredir tartışılan Seçim ve Halkoylaması Yasası oybirliği ile yasalaşmıştır. Şimdi önümüzdeki ilk seçim bu ülkenin gerçek vekillerini göreceğimiz gibi bir ilk de yaşanacaktır. Bölgecilik yapan, tek yatırımı kendi bölgesine yaparak marifet sayan vekillerimiz önümüzdeki seçim o oturdukları koltuğa bir daha zor oturacaktır. Bu yasanın Mimarını kutlarım. Biz bölgecilik yapan, kendine sırf bölgesinde rant sağlayan, istihdamı bölgelisine yaratan vekillerin karşısındayız, karşısında olmaya da devam edeceğiz.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar