Köşe Yazarları

Ne kadar basit
 

Süper Lig’de dördüncü haftanın açılışı Yenicami-Çetinkaya derbisi ile oldu. Gazetelerde bangır bangır duyurduk maçı. Taraftarı sahaya davet ettik. Futbol taraftarla güzelleşsin dedik. Maçı Yenicami 1-0 kazanırken futbol vasatın üzerine çıkamadı.
Dün de Ruso Stadı’nda Kaymaklı-Bağcıl maçında idik. Bağcıl, Yenicami ile Lefkoşa’da 1-1 berabere kaldığı maçın kadrosu ve hatta dizilişi ile Kaymaklı karşısında çıktı. Ancak iki gereksiz, sorumsuzca yapılan hareket maçın tüm gidişatını engelledi.
Bağcıl savunmasındaki Samory 9’uncu dakikada ceza sahasından çıkmak üzere olan Debola’ya yaptığı müdahale ile penaltıya sebebiyet verdi ve Kaymaklı golü buldu. Bu gol ile Kaymaklı hücum futbolu yerine kontrollü futbolu tercih etti.
Rakip kaleye ikinci gol için baskıyı bırakın, düzgün bir atak dahi geliştirmedi Kaymaklı bu golden sonra. Bağcıl ise resmen ölü gözünden yaş bekledi. Tek forvet Ertaç ne top alabildi ne aldığı topları düzgün kullanabildi. Murat Gertik biraz top taşıma girişiminde bulundu sonuç vermedi.
İkinci devreye Bağcıl çok iyi başladı. Beraberlik golü geliyor derken, henüz 6’ıncı dakikada Samory yine ortaya çıktı. Savunma arkasına atılan topu uzaklaştırmak yerine Esin’den kurtarmaya çalışınca yüzüne gözüne bulaştırdı yine penaltıya sebebiyet verdi ve takım 2-0 mağlup duruma düştü. Üstelik son adamdı ve kırmızı kart görmesi gerekirken sarı ile yırttı.
Minikçe’nin yerinde ben olsam o dakikadan Samory’i oyundan alırdım yapmadı.
Fark ikiye çıkınca tempo yine bozuldu. Bağcıl atağa kalkmaktan vazgeçmedi ancak gol yollarında son pas ve son vuruş beceriksizliği golün sadece kokusunu aldırttı. Maç öncesi kaleci Türkkan’ın yerine ilk 11’de sahaya çıkan kaleci Ufuk ise Bağcıl forvetlerinin beceriksizliği ve iyi yer tutuşundan başarılı bir maç çıkardı. Dördüncü hafta oynanıyor ancak futbol kalitesi halen kötü. Bu kadar basit olmamalı…Başa dön tuşu