Kıbrıs

“Natya ilaç parası için çalışıyordu”
Alayköy’de faaliyet gösteren Harem Gece Kulübü’nde 11 Eylül tarihinde 34 yaşındaki Hüseyin Demir’i ve 26 yaşındaki Siham Benchargu’yi tabancayla ateş ederek öldürmekle suçlanan uzman çavuş Kubilay Güler,önceki gün savcılık tarafından aleyhine getirilen 10 davadan itham edilerek aynı gün ilk tanıkla duruşmaya başlandı.
Devrim DEMİRYargıç Meltem Dündar huzurunda dün yeniden görüşülmeye devam eden itham duruşmasında Harem Gece Kulübü İşletmecisi Ahmet Oral ve yine gece kulübü çalışanı Ergün Özer dinlendi.

“Kubilay herkesle anlaşıyordu”
“Kubilay Güler, Natya diye çağırdığımız Siham Benchargu’nin her hafta sonu müşterisiydi. Natya 2013 yılında adaya geldi, eylül ayında gitti ve 2014 yılında vefat ettiği güne kadar bizde çalıştı. Ben sadece iş saatlerinde kulüpte olduğum için Kubilay’ı da sürekli görüyordum. Kulübümüze geldiği 8 ay süre içerisinde hiçbir sıkıntı çıkarmadı, kimseyle sorun yaşamadı sadece Natya’yla iletişim kuruyordu” diyen Ahmet Oral, olayın meydana geldiği tarihte yurt dışında olduğunu kaydetti. 
Gece kulübünde en son şahit olduğu olayın Kubilay Güler’in Natya’yı 6 Eylül tarihinde çıkardığını ve 2 gün sonra getirdiğini anımsatan Ahmet Oral, sanıkla telefonda yaptığı konuşmadan sonra Natya’yı ülkesine gönderme kararı aldığını anlattı. 

Natya için istifa edeceğini söyledi
Ahmet Oral, Kubilay Güler’in çok sessiz ve kulüpte herkes tarafından sevilen sakin bir kimse olduğunu ancak olayların son zamanlarda kötüye gideceğini hissettiğini ve Kubilay’la bir telefon görüşmesi yaptığını kaydetti.
“Askerden firar ettiği için birliği Kubilay Güler’in gece kulübüne gelmesini yasakladı. Cinayetten önce beni telefonda aradı son konuşmamızdı. Bana askere istifa dilekçemi vereceğim, neden diye sorduğum zaman sebebi Natya dedi. Ona karşı bir sempati duyduğunu biliyordum ama o gün âşık olduğunu konuşmasından hissettim. Ben bu kızı göndersem istifa etmez misin dedim, bana bu iyiliği yapar mısın abi gönder onu dedikten sonra kızı ülkesine göndereceğime söz verdim” diyen Ahmet Oral, Kubilay Güler’in kendisine defalarca teşekkür ettiğini söyledi. 

“Natya annesi için çalışıyordu”

Ahmet Oral, Natya’nın annesinin, çok hasta olduğunu ve ilaç parası için bu işi yaptığını anlattı.
“Natya onu göndereceğimi öğrendi ve çalışmak zorunda olduğunu bunun sebeplerini bildiğimi bana söyledi. Gerçekten de annesinin çok hasta olduğunu biliyordum, kulüpte ilk işe başladığında kendinden küçük kız kardeşi de bizde çalışmaktaydı. Annesinin durumu ağır olduğu için küçük kız kardeşi 1 ay çalıştıktan sonra ülkesine geri döndü. Natya her ay buradan ilaç parası 500- 1000 dolar arasında para gönderiyordu” diyen Oral durumu bildiği için çalışmasına izin verdiğini söyledi.   

“Cinayeti duyunca ilk uçakla geri döndüm”
Harem Gece Kulübü İşletmecisi Ahmet Oral, cinayetin meydana geldiği 11 Eylül tarihinde yurt dışında olduğunu ve Ali Bahçeci’nin kendisini araması ile aynı gün ilk uçakla geri döndüğünü ifade etti.

Savcılık 3 konsomatrisi tanık olarak dinletecek
Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde devam eden itham duruşmasında müşterilerden sorumlu olan Ergün Özeri’nde dinlenmesinin ardından, Başsavcılık adına savcı Damla Güçlü tanıklık edecek 3 bayan konsomatris yanında 2 tanığın daha olduğunu açıkladı.
Yargıç Meltem Dündar, cinayet davasını görüşmek üzere duruşmayı bugün saat 10.30’a erteledi.

Başa dön tuşu