Narkotik, kayıp uyuşturucuların peşinde - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Nisan 22, 2024
Kıbrıs

Narkotik, kayıp uyuşturucuların peşinde

Narkotik

Nadire KRAŞLIOĞLU
Gazimağusa’da mart ayı içerisinde Narkotik polisi tarafından düzenlenen operasyon sonucu evinde 2 kilo 349 gram 550 miligram ağırlığında Sentetik Cannabinoid (Bonzai) türü uyuşturucu bulunan Ali Alevşimşek’in suç ortakları da bulunarak tutuklandı. Parmak izi analizinde tespit edilerek tutuklanan eski sabıkalılardan Gürkan Abaruz ve Cumali Ulusu Elidemir dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Polis tarafından devam eden soruşturmada söz konusu uyuşturucu maddenin gerçek rakamının yaklaşık 8 kilo olduğu ortaya çıktı.
Parmak izi ele verdi
Konuyla ilgili mahkemede ifade sunan polis memuru Mehmet Kutlu, Narkotik polisinin 20 Mart 2013 tarihinde düzenlenen bir operasyon sonucu Ali Alevşimşek’in evinde valiz içerisinde 727 paket Sentetik Cannabinoid (Bonzai) türü uyuşturucu bulunduğunu hatırlattı. Tasarrufunda 2 kilo 349 gram 550 miligram ağırlığında uyuşturucu madde ile yakalanan Alevşimşek’in 27 Mart tarihinde teminata bağlandığını belirten Kutlu, Alevşimşek’in teminat şartlarını yerine getirmediğini ve davası görüşülünceye dek cezaevine gönderildiğini anımsattı. Konuyla ilgili soruşturmanın devam ettiğine değinen Kutlu, söz konusu uyuşturucu maddeleri parmak izi analizine gönderdiklerini ve gelen sonuçta Gürkan Abaruz’un uyuşturucu maddelerle direkt olarak teması bulunduğunun tespit edildiğini açıkladı.
2 bin 780 paket Bonzai
Narkotik polisi parmak izi analizinin ardından 16 Nisan tarihinde cezaevinde bulunan Ali Alevşimşek’i yeniden sorguladılar. Kutlu soruşturma neticesinde, Alevşimşek’in mart ayı içerisinde, Cumali Ulusu Elidemir’in direktifi üzerine Gürkan Abaruz ile birlikte henüz tespit edilemeyen bir yerden 2 bin 780 paket Bonzai’yi aldıklarını ve Abaruz’un Derince’deki anne ve babasının kaldığı evin arka tarafındaki yardımcı evde götürerek orada söz konusu uyuşturucu maddeleri saydıklarının öğrenildiğini açıkladı. Abaruz 2 bin paket uyuşturucuyu daha sonra ağıllarında lastiğinin içine sakladığının öğrenildiğini belirten Kutlu, Ali Alevşimşek’in de 780 paket uyuşturucu maddeyi evine getirerek valiz içerisinde muhafaza ettiğini ifade etti. Konuyla ilgili bağlantısı olduğu tespit edilen 1 kişinin arandığını belirten Kutlu, ortada ciddi miktarda uyuşturucu madde olduğunu ve aranan uyuşturucu maddelerin olduğunu söyleyip Abaruz ve Elidemir’in soruşturma maksatlı 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.
Tutuklu bekleyecekler
Mahkeme polisin başlattığı soruşturmanın sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için Gürkan Abaruz ve Cumali Ulusu Elidemir’in 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmaları yönünde emir verdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar