KıbrısManşet

Narenciye işçileri kan döktü


Güzelyurt’ta narenciye işçisi 9 kişi arasında önceki gün kavga çıktı. Çıkan kavgada 5 işçi bıçaklanarak yaralandı

 Evrim KAMALI

Güzelyurt’ta iki aile arasında çıkan bıçaklı kavgada 4 kişi yaralandı. Bıçaklı kavga zanlısı 9 kişi tutuklanarak dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede ifade veren polis memuru Kemal Atikoğlu, Güzelyurt’ta önceki gün saat 17.00’de Açık Pazar alanının arkasındaki toprak yol içinde topladıkları portakal sırasına girdikleri gerekçesiyle zanlılar Ömer Sarıdal, Abdurrazzak Sarıdal, Mustafa Sarıdal, Ferhat Sarıdal’ın bir taraf olup Necati Kurtboğan, Ömer Kurtboğan, Koçali Kurtboğan, Ramazan Kurtboğan ve Ali Kurtboğan ile kavgada yer aldıklarını anlattı.

Polis memuru Kemal Atikoğlu, kavga anında zanlı Ömer Sarıdal’ın, Necati Kurtboğan, Ömer Kurtboğan, Koçali Kurtboğan, Ramazan Kurtboğan ve Ali Kurtboğan’ı bıçakla kesiler atarak hafif yaraladığını mahkemeye aktardı.

Polis memuru Atikoğlu, yaralıların Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde görmüş oldukları ilk yardım tedavisine müteakip taburcu olduklarını mahkemeye aktardı.

Atikoğlu,  zanlıların arasında daha önceden husumet olup olmadığının araştırılması gerektiğini belirterek, zanlıların 2 gün tutuklu kalmasını talep etti.

“Babama bıçakla saldırdılar”

Mahkemede söz alan zanlı Ömer Sarıdal, karşı tarafın babasına bıçakla saldırdığını, babasını kurtarmaya çalıştığını ve daha önceden de kendilerini tehdit ettiklerini ileri sürdü.

Yargıç Hazal Hacımulla, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 2 gün tutuklu kalmasına emir verdi.Başa dön tuşu