KıbrısManşet

Nami: Yerel elektrik üretiminden vazgeçemeyiz


Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu saat 11.00’de Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay başkanlığında toplandı.

Genel kurulun gündeminde, İstatistik Kurumu (Kuruluş, Görev ve Çalışma Esasları) Yasa Tasarısı ile Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi’nin boşalan Yayın Yüksek Kurulu üyeliği için önerilen adayın değerlendirilmesine ilişkin raporu bulunuyor.

Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi, Yayın Yüksek Kurulu üyeliği için, Cumhuriyet Meclisi’nde grubu bulunan siyasal partilerden Halkın Partisi’ni temsil eden Hasan Hastürer’in istifa etmesi nedeniyle boşalan üyeliğe, oybirliğiyle Ali Fahrioğlu’nun genel kurula salık verilmesini kararlaştırmıştı.

Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami de jeneratör alımına ilişkin süreci birçok kez detaylı bir şekilde aktardığını hatırlatarak, ihale keşif bedelinin henüz belli olmadığını belirtti

Nami, Türkiye’den enterkonekte kablo konusuna büyük önem verdiklerini vurguladı ve sürecin hassasiyetine uygun şekilde en üst seviyede toplantılarla iki tarafın da çıkarına olacak şeklide yürütüldüğünü belirtti.

Ekonomi Bakanı Nami, Bu konuda son noktaya gelinememesinde hiçbir tarafın suçu olmadığını, konunun bu şekilde gündeme getirilmesini ise doğru bulmadığını vurguladı.

“Bize düşen her noktada üzerimize düşeni yaptık” diyen Nami, konuya ilişkin herhangi bir ön şartın ise olmadığını vurguladı.

Nami, Türkiye’den kabloyla elektrik gelse bile yerel üretimden vazgeçilmesinin söz konusu olmayacağının altını çizdi.

 Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı