Nadir ailesinde mal kavgası

14 Ekim 2013 Pazartesi | 10:21
Nadir ailesinde mal kavgası
Kıbrıs Town Houses

ÇİRKİN OLAYLARINA DAHİL OLMAYACAĞIM: Neriman Nadir, Asil Nadir’in kız kardeşi Bilge Nevzat’ı ağır bir dille suçlamaya devam etti: Şu anda üstüne konmaya çalıştıkları şirketin tüm yasal yetkileri bende. Görevlerine son vermek iki dudağımın arasında. Ama onlar kadar seviyesiz oynamayacağım. Çirkin oyunlarına dahil olmayacağım

ASİL’E BENİ BIRAK DEDİM: Asil Nadir’e “Beni bırak” diye ricada bulunduğunu belirten Neriman (Nur) Nadir, eşinin kendisine, “Sen beni bırakırsan, bütün hayat mücadelemi bırakacağım, her şeyi reddedeceğim” dediğini yazdı

İngiltere’de özgürlüğüne kavuşabilmek adına hukuk mücadelesi veren Kıbrıslı Türk işadamı Asil Nadir’in KKTC’de bulunan mal varlığı üzerinde kavga başladı.
Başta Kıbrıs Gazetesi olmak üzere, Nadir’e ait birçok malın kendisine ait olduğunu ifade eden Neriman Nadir, “İstesem şu anda bu malı yöneten Bilge Nevzat’ı hemen evine gönderirim” dedi.
Sosyal Paylaşım sitelerinden birini kullanarak Bilge Nevzat’ı “Asil Nadir’in mallarını kullanarak servet sahibi olmakla” suçlayan Neriman Nadir, yargıya taşınabilecek suçlamalara imza attı.

“Asil’den ayrılmak istedim”
Neriman Nadir, Asil Nadir’den ayrılmak istediğini ve bunu Asil Nadir ile paylaştığını belirterek, “Doğru yanlış fark etmez. Tüm bu olaylardan kendimi soyutlamak istedim. Ve esime beni bırakması için yalvardım. Artik gücüm yok beni azat et. Dedim. “sen beni bırakırsan her şeyi ret edeceğim ve hayat mücadelemi bırakacağım “dedi. Kaldıramadım ne hüzünlü sesini, nede böyle bir sorumluluğu kaldıramadım” ifadelerini kullandı

“Beni işten attılar”
Derken Kasım 2013 e giriyoruz. Doğum günüm yaklaşıyoruz. Asil’in doğum gününden sonra Nevzatlar bana da hediyemi erken verdiler. Asil’in doğum günü beni kırmış ve üzmüştü. Şimdi ise işimi kolaylaştırdıkları için müteşekkirim. Yaşadıklarımı paylaştım. Çünkü hiçbir şeyden dışarıdan göründüğü ve yorum yapıldığı gibi değil. Amacım kimseyi üzmek veya incitmek değildir.
Hepimiz yeryüzünde insan olma yolculuğunu yaşıyoruz. Ben başkalarının hayatlarını okuyarak kendime yardımcı olabildim.

“Adalete güveniyorum”
Hayatta her şey insanlar için. Düşmez kalkmaz bir Allah. Ben herkesi önce Allaha havale ettim. Sonrada adalete. Yaptıkları tüm yasadışı ve insanlık dışı davranışlarının hesabına yargıya verecekler. Her ne kadar kimse bize hesap soramaz deseler de ben adalete ve özelliklede ilahi adalete güveniyorum. Lisedeyken okulla Çanakkale’ye gitmiştik. Bir müzedeki dörtlüğü okumuş ve bir daha unutmamıştım. Şöyle diyor. Kibirlenme sultanim senden büyük Allah var, seni kudurtan üzerindeki kurk ise onunda sahibi dört ayaklı hayvan”.

“Gazetenin yetkileri bende”
Bir konuyu daha açıklığa kavuşturmak istiyorum. Şu anda üstüne konmaya çalıştıkları şirketin tüm yasal yetkileri bende. Görevlerine son vermek iki dudağımın arasında. Ama onlar kadar seviyesiz oynamayacağım. Çirkin oyunlarına dahil olmayacağım. Görevleri boyunca yaptıkları yolsuzlukları, istismarların ve yasa dışılıklarının hesabini yargıya verecekler. Kendinde olmayan kayınvalidem adına çekip, kullandıkları keyfi harcamaları ve paraların hesabini tek tek verecekler. Özelliklede Asil’in dahi haberi olmadan çektikleri yüklü paraların. Bir apartman dairesinden çıkıp bugünkü konumlarına nerden geldiklerini açıklasınlar da, toplum onların ne kadar kapasiteli olduğunu anlasın.
Fotoğrafını photoshoplatıp haber yaptırmakta ancak onlara yakışacak bir davranış. Mahkemede ne oldukları ortaya çıkacak. Kendilerini Savunmak için bile başkalarının parasını kullanacaklarından hiç şüphem yok. Gerçekler ortaya çıktığında insan içine çıkamayacakları kesin. En azından gidecek evleri ve isleri olmasını diliyorum.”