MagazinSanat

Müzikal’de duygular sel oldu

MERAL AKINCI’YI AĞLATAN OYUN:
Aralarında ülkemizin yetiştirdiği başarılı oyuncu Eda Kandulu’nun da bulunduğu Tiyatro Keyfi ekibinin down sendromu farkındalığına dikkat çeken oyunu “Gözlerin Ardında Müzikal”, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı’nın gözyaşlarını tutamamasına sebep oldu.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde sahnelenen, “Gözlerin Ardında Müzikal” adlı oyun, Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde izleyici ile buluştu. Cumhurbaşkanlığı’ndan verilen bilgiye göre, oyunu, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve eşi Meral Akıncı ile çok sayıda tiyatro sever izledi.

Kıbrıslı Türk sanatçı Eda Kandulu’nun başrollerini, ünlü müzisyen Özgün Uğurlu ile paylaştığı ve Tiyatro Keyfi’nin sahneye koyduğu “Gözlerin Ardında Müzikal” Kemal Başar’ın yönetiminde sahnelendi. Oyunda Kemal Başar canlı müzikal performansı sergiliyor.

Nava Semel’in eserinden yola çıkarak oluşturulan oyun, Down Sendromu konusunu ele alıyor. Aküstik müzikal formdaki eserin prömiyeri şubat ayında gerçekleşmiş ve yıl içerisinde Berlin, Londra ve İsrail’de sahne alarak büyük ilgi görmüştü.

Gözyaşlarını tutamadı

Down Sendromlu oğlunun doğumundan sonra herkes tarafından yalnız bırakılan bir annenin eşi ile olan inişli çıkışlı ilişkisini konu alan oyu izleyiciler üstünde büyük bir duygusal etki yarattı. Öyle ki oyunu soluksuz izleyen Cumhurbaşkanı eşi Meral Akıncı gözyaşlarını tutamadı. Eda Kandulu ve ekibin geri kalanını tebrik ederken gözyaşlarına hala daha hakim olamayan Meral Akıncı, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yla ekibi başarısından ve sosyal sorumluluk bilincinden dolayı kutladı.

Mağusa temsili bu gece

Ülkemizin başarılı oyuncusu Edaandulu’nun performansıyla takdirimizi topladığı oyun bu akşam ise Gazimağusa, Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı Küçük Salon’da sahnelenecek. Yine Cumhurbaşkanlığı himayesinde sahnelenecek olan oyuna yoğun bir katılımın olması bekleniyor.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı