Müzik listelerine rap damgası: Ben Fero (Spotify verileri) - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Eylül 28, 2023
Yaşam

Müzik listelerine rap damgası: Ben Fero (Spotify verileri)

Rap müziğin son dönemde yükselen ismi Ben Fero’nun 20 Şubat tarihinde yayınlanan Orman Kanunları albümü, yayınlandığı gün Spotify’da tüm zamanların Türkiye günlük dinlenme rekorunu kırdı.

Spotify verilerine göre, Ben Fero’nun Orman Kanunları albümü aynı zamanda yayınlandığı günden bir hafta sonra da Spotify’da tüm zamanların Türkiye haftalık dinlenme rekorunun sahibi oldu.
9 gün boyunca Türkçe Rap çalma listesinin kapağında yer alan Ben Fero’nun, Orman Kanunları albümündeki 10 şarkının 10’u da albümün yayınlandığı gün Türkiye Top 50 listesinde ilk 12 şarkı arasında yer aldı. Bu, Türkiye’de bir ilk çünkü ilk defa bir sanatçı albümündeki tüm şarkılar ile Türkiye Top 50 listesinin zirvesini kapladı.
Ben Fero yaptığı açıklamada “Böylesi bir başarı yakalamak benim için bir onur. En önemlisi, beni dinleyen ve müziğimden keyif alanlara ayrıca teşekkürler. Benim için çok değerli” dedi.
Almanya doğumlu genç müzisyen, geçtiğimiz haziran ayında yayınlanan ilk single çalışması Mahallemiz Esmer ile 8 yaşından beri amatör olarak ilgilendiği rap müziğe profesyonel bir adım attı.
İlk single çalışmasının ardından arka arkaya müzikseverlerle buluşturduğu Kimlerdensin ve 3 2 1 adlı şarkılarını çıkardı.
Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar