Kıbrıs

Müşteriler anahtarini alırken koçanını da aldı


TAAHHÜTTEN ÖNCE: Sektördeki toplu konut anlayışını ve standartlarını değiştiren Kıbrıs Developments, yine büyük bir başarıya imza atarak taahhüt ettiği tarihten 3 ay önce konutları teslim etmenin gururunu yaşadı

 

İKİNCİ ETAP ARALIK’TA: Kuzey Kıbrıs’ın en ses getiren toplu konut projesi Milos Park Homes’un Kasım 2017’de teslim edileceği duyurulan 2. etap konutlarının da Aralık 2016’da tamamlanacağı müjdelendi

Blue Way Group bünyesindeki Kıbrıs Developments, Milos Park Homes’un ilk etap konutlarını, yılların geleneğini bozmayarak yine taahhüt edilen tarihten 3 ay önce tamamladı. Daha önce Kasım ayında teslim edileceği duyurulan ilk etap konutları Ağustos ayında tamamlayan Kıbrıs Developments, Perşembe akşamı gerçekleştirilen kokteyl ile konut sahiplerine eş zamanlı olarak koçan ve anahtar teslimlerini yaptı. Konut sahiplerini biraraya getirerek tanışıp kaynaşmalarına da olanak sağlayan “Milos Ailesine Hoşgeldiniz” kokteyli, konukların havuz alanında kurulan temsili yemek masasında ilk aile fotoğraflarını çektirmesiyle keyifli bir atmosferde başladı.“İlk Akşam Yemeği” temasında düzenlenen etkinlikte ev sahiplerini, ailelerini ve dostlarını buluşturan Kıbrıs Developments, aile kavramına verdiği önemi göstererek kültürel dokularımızın en önemlilerinden mahalle, komşuluk ve aile kavramlarının sıcaklığında bir organizasyon gerçekleştirdi.

harper özbirim copy

Harper Özbirim: Milos bu akşam büyütüp yetiştirdiğiniz çocuğunuzu evlendirmek gibi

Kokteylde konuklara hitaben ilk sözü alan Kıbrıs Developments Proje Tasarımı ve Pazarlama Bölümü Direktörü Harper Özbirim, aile olarak çok emek verdikleri Milos’u çocukları gibi gördüklerini belirterek, koçanlarının teslim edildiği bu gecede hissettiklerini “büyütüp yetiştirdiğiniz çocuğunuzun düğününde olmak gibi” diyerek ifade etti.

çağatay özbirim copy

Çağatay Özbirim: Milos’u Milos yapacak olan sizlersiniz

Etkinlikte kısa bir konuşma yapan Kıbrıs Developments Yönetim Kurulu Başkanı Çağatay Özbirim ise Milos Park Homes’un lansmanında vermiş oldukları sözü tutmanın ve ev sahiplerine taahhüt edilen tarihten 3 ay önce anahtar ve tapularını teslim etmenin gurur ve onurunu yaşadıklarını kaydetti.  Geceye ve Milos ailesine katılan tüm ev sahiplerine teşekkür eden Özbirim, projenin ruhunu kendileri gibi hisseden ev sahiplerine “Milos’u Milos yapacak olan sizlersiniz” dedi.

Konuşmasının ardından basına özel açıklamalarda bulunan Çağatay Özbirim, Milos Park Homes’da konutların %65’inin satışının gerçekleştiğini ve 1. etaptan hemen teslim ev satışlarının sürdüğünü kaydederek, Türkiye İş Bankası’ndan Milos Park Homes’a özel kredi imkanının da yoğun ilgi gördüğünü ve başvuruların devam ettiğini belirtti. Özbirim ayrıca, projenin ruhuna ve buradaki enerjiye çok güvendiklerini, kültürel değerlerin Milos’da korunarak yaşatılmasına çok önem verdiklerini vurguladı. Bu amaçla eski değerlerimizden mahalle bakkalının da Milos’ta yeniden varolacağını, kısa bir süre sonra Bakkal’ın siteye aktif olarak hizmet vermeye başlayacağını da açıkladı. Özbirim son olarak, Milos’tan konut sahibi olmak isteyenlere Kıbrıs Developments’in yıllardır gelenek haline getirdiği “taahhüt edilenden önce teslimat” geleneğini 2. etapta da sürdüreceğini ve 2. etap evlerin Kasım 2017’de değil, Aralık 2016’da teslim edileceğini müjdeledi.

2.etabın örnek evleri tanıtıldı

Konuşmaların ardından konuklar, her biri tutkuyla tasarlanan 2. etap örnek evlerini  ziyaret ederek kendi evlerinde de uygulayabilecekleri biribirinden özel dekorasyonları inceleme fırsatı yakaladı. Aile samimiyetinde keyifli anlarla dolu etkinlikte yeni evlerinin koçanlarını ve anahtarlarını teslim alan konut sahipleri heyecan ve mutluluğu birarada yaşadı. Tüm sosyal alanları ile aktif olarak yaşamın başladığı Milos Park Homes’da Perşembe akşamı ilk kez hizmete açılan Cemile Bar konuklardan tam not aldı.

aile fotoğrafı2 copy

Milos Park Homes sakinleri yeni evlerinde biriktirmeye başladıkları ilk hatıraları ile geceden ayrılırken Milos’a dair duygu ve düşüncelerini de paylaştı.

Merve Saner (Milos’a gönderdiği mektuptan): “Dört duvar henüz ev olmamışken nasıl aidiyet hissi yaratabilir? Bir bahçe ayak izinizle tanıştığı ilk anda nasıl geride kalan her şeyi unutturabilir? Nasıl oluyor da insan yüklerini, sevinçlerini, düşlerini, düşlerinde yol alan geleceğini, mahremiyetini, ödünlerini, kabullenişlerini sığdırabilir bir kapının ardına? Bir ev ne zaman ev olur? Duvarlarını örüp, boyasını çekince mi? Yoksa kapıda dönen anahtar sesine koşan tanıdık yüzlere sarılınca mı? Sahi unutturur mu o bahçeden topladığın limonlar o gün ayağına takılan taşları? Ve perçinler mi yeniden o eve ilk adım atarken yaşadığın heyecanları?”

Burçak Kablan: “Girne’ye yakın konumu, güvenli ve yeşil sosyal alanları, evlerin çok kullanışlı olması Milos’u seçmemizi sağladı. Taşındık, çok mutluyuz. Kıbrıs Developments’in ilgili ve güleryüzlü hizmeti ile Milos Park’da olmak çok güzel”.

Necdet Çelik: “Doğal yaşamın korunduğu, havuz başında kocaman ağaçları görebildiğimiz eşsiz bir ortam. Katalogda ne gördüysek aynısını teslim aldık”.

İsmet Alşan: “En ince ayrıntısına kadar her şeyin düşünüldüğü, çevreye duyarlı, güvenli ve düzenli bir site”.

 

Geceye katılamayıp mektup gönderen Sema Fadıl: “Kıbrıs özlemiyle, bahçe keyfi sürme hayallerini bir an önce gerçekleştirmek için sabırsızlanan babam, komşuluk ilişkilerini özleyen ancak dizinden geçirdiği operasyon yüzünden yaşadığı hareket kısıtlamasını bir türlü kabullenmek istemeyen annem ve onların çocuksu heyecanına, köy hayallerine kıyamazken bir yandan da olgun yaşları ve sağlık durumlarını düşünürken köy hayallerinden tedirgin olan kardeşim ve ben. Beklentilerimizin fazlasını karşıladınız. Teşekkürler Kıbrıs Developments, teşekkürler Milos!”

 Başa dön tuşu