Musa: Joseph, Kötü Niyetli ve Kasıtlı İdi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Şubat 22, 2024
Spor

Musa: Joseph, Kötü Niyetli ve Kasıtlı İdi

Musa: Joseph

Saha içinde ayağının kırıldığı pozisyondan 5 dakikada önce Joseph’in kendisine bunun sinyalini verdiğini anlatan Musa, Joseph’in kendisinden özür bile dilemediğini söylerken Yenicami kalecisi ve takım kaptanı Ali Duvarcı dün sabah Musa’yı hastanede ziyaret etti. Musa’nın doktoru Op. Dr. Hüseyin Kalgay, sol tibia ve filbula kemiğinin, çok şiddetli darbeye maruz kalarak kırılıp, ayrıldığını belirtti ve Musa’nın, önümüzdeki sezon sahalara dönebileceğini dile getirdi
Coşkun KUTAY

Telsim Süper Lig’in 25’inci haftasında Yenicami ile oynanan ve sonucunda şampiyonluğun ilan edildiği maçta 44’üncü dakikada Joseph’in müdahalesi sonrası ayağı kırılan Çetinkaya futbolcusu Musa duygu ve düşüncelerini Havadis’e açıkladı. Havadis Spor Yazarı Coşkun Kutay, Musa’yı Girne Akçiçek Hastanesi’nde ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu.
Karşılaşmanın 44. dakikasında, Yenicami oyuncusu Joseph’in, Musa’nın topa hakim olduğu bir pozisyonda çift tabanla rakibine kayarak müdahalesi, Musa’nın sol ayağının “kırılmasına” neden olmuştu. Musa, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu’ndan gelen ambulansla hastaneye nakledildi. Ancak, daha önce omzunda meydana gelen sakatlığın tedavisini başarı ile tamamlayan ortopedi ve travmatoloji uzmanı Op. Dr. Hüseyin Kalgay’ın Girne-Akçiçek Hastanesi’nde oluşu, Musa’nın Akçiçek Hastanesi’ne naklini gerektirdi. Ancak, Ambulansın Girne’ye gidişi ile ilgili izinin alınamayışı, Musa’nın ambulans içerisinde 45 dakika beklemesine neden oldu. Sonuçta, Sağlık Bakanlığı yetkililerinin müdahalesi sonucunda Akçiçek Hastanesi’ne ulaştırılabilinen Musa’nın, Op. Dr. Hüseyin Kalgay’ın tetkik ve kontrolleri sonrasında “sol ayak tibia ve fibula kemiğinde kırılma ve ayrılma” tespit edildi. Geceyi hastanede geçiren Musa, dün saat 12.00’de ameliyata alındı.


“Benden özür bile dilemedi”

Havadis’e pozisyonla ilgili açıklamada bulunan Musa, “Ayağım kırılmadan 5 dakika önce, Yenicami futbolcusu Neval ile girdiğimiz normal ikili mücadeleyi, hakem Fehim Dayı aleyhime değerlendirdi ve faul verdi. Bu arada Joseph yanıma gelip ‘Ben de size gireceğim’ dedi. Bu arada konuşmaya şahit olan arkadaşım Esin de, Joseph’e müdahale ederek, ‘Bana gir’ dedi. Ayağımın kırıldığı pozisyonda, sağ ayağım ileri uzanmış konumda iken, kırılan sol ayağım, sabit ve denge ayağım konumunda ve dik durumunda idi. Joseph, kayarak dik ve sabit durumda olan sol ayağıma sert bir şekilde daldı. Ayağım dik ve sabit olduğu için kaçıramadım. Darbe sonucu ayağımda büyük bir acı hissettim. Ben acı içerisinde kıvranırken, benden özür bile dilemediği gibi, ilgilenmedi bile. Joseph’in bu davranışının kasıtlı olduğuna ve kötü niyet taşıdığına eminim. Nitekim Joseph, Erdinç’e de, ‘Birinizin ayağını kıracağım’ demiş” şeklinde konuştu.

Önümüzdeki sezon sahalara dönecek

Diğer taraftan ameliyata girmeden önce Musa’nın durumu ile ilgili Havadis’e açıklamada bulunan Op. Dr. Hüseyin Kalgay “Musa’nın sol tibia ve fibula kemiği, çok şiddetli darbeye maruz kalarak kırıldı ve ayrıldı. Kendisine çivi ameliyatı uygulayacağız. Musa birkaç gün içerisinde, 6 hafta koltuk değnekleri ile dolaşabilecek. 3 ay kaynama süresi yaşanacak. Kaynama durumuna göre, kuvvetlendirme çalışmalarına başlayacak ve Musa, önümüzdeki sezon sahalara dönecek” dedi.

Ali Duvarcı ziyaretine gitti

Çetinkaya’nın genç yıldızı Musa’yı dün sabah Girne Akçiçek Hastanesi’nde ziyarete gidenlerden biri de Yenicami takım kaptanı ve kalecisi Ali Duvarcı oldu.
Hasta yatağında Musa’ya geçmiş olsun temennisinde bulunan Ali Duvarcı’nın duyarlı davranışı genç oyuncuyu sevindirdi.

Takım arkadaşları kupayla gitti

Yenicami karşısında alınan 5-0’lık galibiyetten sonra bitime 1 hafta kala lig şampiyonluğunu ilan eden Çetinkaya’da futbolcular ayağı kırılan genç yıldız Musa’yı hastanede ziyaret etti.
Maçtan sonra Musa’ya toplu halde geçmiş olsun tezahüratında bulunan Çetinkayalı futbolcular dün akşam da şampiyonluk kupasını alarak Girne’de takım arkadaşları Musa’yı ziyaret ettiler ve kendisine geçmiş olsun dilediler.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar