Murat serbest, Rukiye korkuyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Şubat 22, 2024
Kıbrıs

Murat serbest, Rukiye korkuyor

Murat serbest

Lefkoşa’da Surlariçi’nde ikamet eden Murat Gürcan, aralarında çıkan tartışma sonucu 14 yıllık hayat arkadaşı Rukiye Gürcan’ı dövdüğü gerekçesi ile gözaltına alınan Murat Gürcan dün serbest bırakıldı.
Eşinin serbest bırakılması üzerine Rukiye Gürcan, “can güvenliği olmadığı” gerekçesi ile Savcılık’tan korunma talep ettiğini kaydetti.
Rukiye Gürcan, “Murat şiddet eğilimli ve bana defalarca şiddet uyguladı. Polis, hakkında dava okudu ve Murat serbest bırakıldı. Eve gelmesinden ve bana bir şey yapmasından endişe ettiğimden avukatım aracılığı ile Savcılık’tan koruma talep ettim” dedi.
Havadis’e konuşan Rukiye Gürcan, yaşananlardan sonra evliliklerinin sürmeyeceğini belirtti. Murat Gürcan ile asla barışmayacağı konusunda ısrarlı olduğunu kaydetti.

Canından endişe duyuyor
Eşinden şiddet gören Rukiye Gürcan, önceki gün Havadis’e yaptığı açıklamada korktuğunu ve eşinin şiddet eğilimleri artıkça kendisinin ve çocuğunun canından endişe ettiğini söylemişti. Gürcan, “Şimdiye kadar eşimin hakaretlerine çocuğum için katlandım. Ama artık bitti” demişti.


“Bu kez beni öldürür”
14 yıldır evli olduğu eşinin kendisine işkence yaptığını ifade eden Gürcan, “Eşim ile aramda yaşanan olay bir kez daha yaşanırsa bu kez beni kesin öldürür” diyerek korkusunu dile getirmişti. Gürcan ayrıca “Ne pahasına olursa olsun Murat’tan boşanacağım” demişti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar