Spor

Muhteşem şov


ÖMER YILDIZ ALKIŞLANDI: Drift Şampiyonası’nda sezonun üçüncü yarışı Lefkoşa’da Cemsa Karting Pisti’nde gerçekleşti. Güney Kıbrıs’tan gelen bir araç ile birlikte toplam 19 aracın şov yaptığı Goodyear Drift Yarışması’nda Ömer Yıldız da Mitsubishi Evo VI ralli aracı ile drift yaparak izleyenlerin alkışını aldı

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kurumu’nun düzenlediği 2013 Drift Şampiyonası’nın üçüncü yarışı dün gerçekleşti. 2013 KKTC Alpet Drift Şampiyonası’nın üçüncü ayağı Goodyear Drift Yarışması adı altında Lefkoşa’da Cemsa Karting Pisti’nde yapıldı.
Yusuf Çocuk Ltd. sponsorluğunda düzenlenen Drift yarışması iki ayaktan oldu. Öncelikle araçların tekli start alarak şov yaptığı Drift Yarışı’nda daha sonra ikinci ayak startı verildi ve twin drifte (ikili) geçildi.
KKTC’nin FIA (Uluslararası Otomobil Federasyonu) lisanslı hakemlerinden İrfan Topcu’nun baş hakemliğini yaptığı ve Mehmet Karzaoğlu ve Nicolas Patak’ın hakem heyetinde bulunduğu sezonun üçüncü drift yarışında toplam 19 araç boy gösterdi. Güney Kıbrıs’tan da bir aracın katıldığı drift yarışında Ömer Yıldız da ralli aracı ile drift gösterisi yaptı.
Mitsubishi Evo VI ralli aracı ile piste girerek drift yapan Ömer Yıldız çok sayıda izleyenin alkışları arasında gösterisini tamamladı.
Toplam 5 ayaktan oluşacak 2013 Drift Şampiyonası’nın üçüncü ayağı olan “Goodyear Drift Yarışması” da başarılı bir organizasyonla tamamlanırken yarışma arasında motosikletler de boy göstererek organizasyona renk kattı.

Fotoğraflar: Mustafa ŞENALBaşa dön tuşu