Muhteşem bir final oldu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Eylül 30, 2023
Kıbrıs

Muhteşem bir final oldu

11. Mormenekşe Enginar Festivali muhteşem bir konser ile sona erdi. 3 gün boyunca süren ve birbirinden renkli ve güzel birçok etkinliğin yer aldığı festivalin son gecesinde Türkiye’nin ünlü sanatçılarından Öykü Gürman sahne aldı.

3 bine aşkın seyircinin izlediği konserde sahne alan Öykü Gürman sahnede kaldığı 2 saat boyunca birbirinden güzel şarkılar seslendirdi, konseri izlemeye gelenlerle birlikte sahnede dans etti. Konseri izlemeye gelenler ise muhteşem bir festival ve konser izlemenin keyfini yaşadılar.


Ödüllerini aldılar

11. Mormenekşe Enginar Festivali etkinlikleri kapsamında yapılan ve festivalin bir markası haline gelmiş olan enginar yemekleri yarışmasında dereceye girenler ödüllerini aldılar. Ana yemek, başlangıçlar ve tatlı kategorisinde gerçekleşen yarışmaya kırktan fazla yemek katılırken, dereceye giren isimler şu şekilde oluştu:

Ana yemek:

1.Derya Uslutürk, 2. Emine Uslutürk Kayol, 3. Gökcihan Çırakoğlu

Başlangıçlar:

1.Dudu Özdesoy, 2. Ayşegül Gök, 3. Ahmet Özyaşar

Tatlı:

1.Fatma Kayol, 2.Bediz Sarı, 3. Emete Onaç

Yarışma sonunda dereceye girenlere ödüllerini festival komitesi üyeleri verdi.

Çocuklar hep eğlendi

11. Mormenekşe Enginar Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenen Çocuk Şenliğinde, festivale katılan çocuklar eğlenceli saatler geçirdiler. Festivalin son günü yapılan etkinlikte çocuklar gün boyunca şarkılar söylediler, danslar ettiler, resim ve boyama yapıp uçurtma uçurdular.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar