KıbrısManşet

Müdür ve sekreter tutuklandı

Mağusa’daki UKCFA Tüp Bebek Merkezi direktörü Dr. Halil İbrahim Tekin, hesaplarda 4 milyon dolar açık olduğunu fark edince polise başvurdu

Canan kaçmaz

 

SOLUĞU POLİSTE ALDI: Dr. Halil İbrahim Tekin, direktörü olduğu şirket ve şahsi hesaplarındaki açığı fark edince eski finans müdürü Mehmet Çetin Ataünal ve muhasebe sorumlusu Canan Kaçmaz’dan şikayetçi oldu. Her iki zanlı da mahkeme emriyle tutuklandı

 

RAKAM NET DEĞİL: Polis mahkemede, Dr. Tekin’in şirket adına alınan bazı taşınmaz malların da Kaçmaz adına kayıtlı çıktığı yönünde ifade verdiğini söyledi. Polis hesaplardaki açığa ilişkin net rakamın ise murakıp incelemesinden sonra ortaya çıkacağını kaydetti 

 

Devrim DEMİR

Mağusa’da faaliyet gösteren UKCFA Tüp Bebek Limited isimli iş yerinin direktörü, hesaplarındaki açığı fark edince polise şikâyette bulundu.

Son 3 yılda hesaplarında 4 milyon dolar açık olduğunu iddia eden Dr. Halil İbrahim Tekin’in şikâyeti üzerine harekete geçen Mali Şube, şirketin Finans Müdürü Mehmet Çetin Ataünal’ı ve şirket sekreteri Canan Kaçmaz’ı mahkeme emri ile tutukladı.

Yapılan ilk sorgulamada suçlamaları kabul etmeyen Ataünal ve Kaçmaz, tutukluluk talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkeme yürütülen soruşturmanın ciddiyetine dikkat çekerek zanlıların 1 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Zanlıların bugün yeniden mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

 

Net rakamı murakıp söyleyecek

Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Amirliği’nde görevli polis memuru Mehmet Tunceli verdiği ifadesinde, 8 Ağustos’ta  Dr. Halil İbrahim Tekin’in şubeye giderek, direktörü olduğu UKCFA Tüp Bebek Limited isimli iş yerinin hesaplarında açık tespit ettiğini belirterek, eski finans müdürü Mehmet Çetin Ataünal ve Canan Kaçmaz’dan şikayetçi olduğunu anlattı.

Polis memuru Mehmet Tunceli, 2014- 2017 yılları arasında sözkonusu şirkette finans müdürü olan Mehmet Çetin Ataünal’ın,  hem şirketin hem de Dr. Halil İbrahim Tekin’in şahsi hesaplarına erişim yetkisi bulunduğunu, zanlı Canan Kaçmaz’ın şirket sekreterliğinin yanı sıra muhasebeden sorumlu kişi olduğunu kaydetti.

2014- 2017 yılları arasını kapsayan dönemle ilgili Dr. Halil İbrahim Tekin’in hesaplarında yaptığı kontrolde yaklaşık 4 milyon dolar bir açık tespit ettiğini belirten polis memuru Mehmet Tunceli, net rakamın yetkili murakıp tarafından yapılacak denetim ve hazırlanacak raporda belli olacağını kaydetti.

 

İki taşınmaz mal sekreter adına kayıtlı çıktı

Dr. Tekin’in ayrıca satın alınan ve şirket adına kayıt edilmesi gereken satın alınma tarihindeki değerleri 475 bin TL olan 2 taşınmaz malın şirket adına değil de zanlı Canan Kaçmaz adına kayıtlı olduğunu tespit ettiği yönünde beyanda bulunduğunu belirten Tunceli, Dr. Tekin’in zanlılar adına şikâyetçi olduğunu söyledi.

Zanlıların aynı gün tespit edilerek tutuklandığını belirten Tunceli, soruşturmanın yeni başladığına dikkat çekerek zanlıların serbest kalması halinde soruşturmaya etki edebileceklerini kaydetti.

Alınması gereken birçok ifade ve temin edilmesi gereken evrakların olduğunu belirten Tunceli, soruşturma amacı ile zanlıların 1 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı