FutbolSpor

MTG’den iki bomba daha


Mağusa Türk Gücü transferde hız kesmiyor. Sarı Yeşilliler Cihangir’in kaptanı Fırat Ersalan ve Gençler Birliği’nin genç futbolcusu Arif Uysalı da renklerine bağladı

Bu sezon beklentileri karşılayamayan ve yönetim sorunu yaşayan Mağusa Türk Gücü’nde yüzler gülüyor.

Koral Bozkurt başkanlığında oluşturulan yeni yönetim gelecek sezon için iddialı bir kadro kurma adına önemli transferlere imza atmaya devam ediyor.

Daha önce Adil Uçar ve Halil Uçar kardeşler ile birlikte Sami Yahat’ı kadrosuna katan Mağusa Türk Gücü, son olarak Cihangir’in kaptanı Fırat Ersalan ile Gençler Birliği’nin genç futbolcusu Arif Uysal’ı da resmen renklerine bağladı.

transfer

Cihangir’den ayrılma kararı alan ve serbest transfer hakkı olan Fırat ile Ozanköy ve GAÜ Çetinkaya da ilgileniyordu. Ersalan ise seçimini Mağusa Türk Gücü’nden yana kullandı. Milli futbolcu için devreye giren MTG transferi bitirdi. Ersalan yeni sezonda MTG forması ile top koşturacak.

Dün öğlen saatlerinde Fırat’a imza attıran sarı yeşilliler, Gençler Birliği’nin genç futbolcusu Arif Uysal’ı da kadrosuna kattı. Oyuncu ve kulübü ile her konuda anlaşmaya varan Arif Uysal, kendisini Mağusa Türk Gücü’ne bağlayan imzayı attı.

Transferlerin resmiyete dökülmesiyle birlikte iki futbolcu da kendilerine ait sosyal medya hesaplarından kulüplerine duygusal bir veda yazısı yazarak teşekkür etti.Başa dön tuşu