Spor

MTG’de değişim rüzgarıİKİ ADAY VAR:
Mağusa Türk Gücü Kulübü’ne başkan olmak isteyen iki aday var. Geçtiğimiz yıllarda Küçük Kaymaklı Kulübü’ne işletmesi ile sponsor olan Alkın Günbatı ve Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun torunu Derviş Canaltay, Mağusa Türk Gücü Başkanlığı’na talipGÜNBATI ÇEKİLEBİLECEĞİNİ SÖYLEDİ:
Derviş Canaltay’ın kendisi gibi kulübe başkan olmak isteyen Alkın Günbatı ile görüştüğü bildirildi. Günbatı, Canaltay ile yaptığı görüşmede başkanlık konusunda niyetinin ciddi olduğunu ancak Canaltay’ın göreve talip olması durumunda seçim yarışına girmeyip çekileceğini söylediği bildirildi

FAHRİ: İNANMAM GEREKİR:
Halil Falyalı’nın başkanlığı bırakmasının ardından başkan adayı çıkmaması üzerine kulübü sahipsiz bırakmamak adına başkan olan Divan Başkanı Altunay Fahri, Günbatı ve Canaltay’ın yapacakları projelerin kulağa hoş geldiğini söyledi. Eğer bu adayların kulübe yarar sağlayacağına kesin inanması durumunda başkanlığı o zaman bırakmayı düşünebileceğini belirten Fahri, bununda erken genel kurul yaparak oluşabileceğinden bahsetti

Metin DELİDENİZ

Süper Lig’in en köklü takımlarından Mağusa Türk Gücü’nde son günlerde başkanın değişebileceği konusunda Havadis Spor Servisi olarak bir araştırma yaptık.
Son günlerde konuşulmaya başlayan ve kulüp dışına çıkan söylentilerde birkaç kişinin MTG’ye büyük proje ve yatırımlarla başkan olmak istediğini ve bu isteklerini de mevcut başkan Altunay Fahri’ye ilettikleri kaydedildi.
Geçtiğimiz sezon Halil Falyalı’nın başkanlığı bırakmasından sonra Mağusa Türk Gücü’ne başkan adayı çıkmayınca divan başkanı olan Altunay Fahri bu görevi iki yıllığına üstlenmişti. 2013-2014 sezonu sonuna kadar başkan olan Altunay Fahri’nin özellikle maddi konularda sıkıntıları olduğu ve iyi bir adayın çıkması durumunda ki bu başkanın da MTG’yi ileriye taşıyacağına inanırsa kulüp başkanlığını devretmeye hazır olduğu bildirildi.

İki adayın da ekibi güçlü
Mağusa Türk Gücü kulübüne başkan olmak isteyen iki aday olduğu, bunlardan birinin geçtiğimiz yıllarda Küçük Kaymaklı kulübüne işletmesi ile sponsor olan Alkın Günbatı, diğerinin de Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun torunu Derviş Canaltay olduğu belirtildi. Alkın Günbatı’nın bu konuda ekibini kurduğu, yönetim kurulunda kimlerin olacağına kadar belirleyip Altunay Fahri ile görüştüğü, kulübün asbaşkanlığına da Ulaştırma Bakanı Ahmet Kaşif’in oğlu işadamı Börke Kaşif’i düşündüğü kaydedildi.
Börke Kaşif ile yapılan görüşmeden de, bu girişimin doğru olduğu Alkın Günbatı’nın büyük projelerle bu işe girmek istediği, kulüp için bir çok mimari çalışmalar yaptığı, kulüp için gelir getirecek sosyal bir tesis ve halı saha inşa etme projeleri hazırlattığı öğrenildi. Bu projeleri gerçekleştirmek adına hatırı sayılı iş yerleri ile sponsorluk konusunda olumlu temaslar kurulduğu bu şirketler arasında bir de havayolu şirketi olduğu ifade edildi.

Canaltay ve Günbatı görüştü
Başkan olmak arzusu olduğu öğrenilen Derviş Canaltay ile yapılan görüşmeden de, bu konuda ciddi ciddi niyeti olduğu, eğer olursa çok önemli kişilerden bir yönetim kurulu oluşturma ön çalışması yaptığı ve bu girişimi için de Altunay Fahri ile görüştüğü ve olumlu yanıt aldığı bildirildi.
Derviş Canaltay’ın kendisi gibi kulübe başkan olmak isteyen Alkın Günbatı ile görüştüğü, Günbatı’nın da başkanlık konusunda niyetinin ciddi olduğu ancak kendisinin bu göreve talip olması durumunda seçim yarışına girmeyip çekileceğini belirtti.

Altunay Fahri: Adaylara kesin inanırsam başkanlığı bırakırım
Mağusa Türk Gücü Kulüp Başkanı Altunay Fahri ile yaptığımız görüşmede ise bu kişilerin başkan olmak için kendisi ile görüştüğünü doğruladı.
Kendisinin aman aman ben başkanlığı bırakıyorum diye bir açıklaması olmadığını, görevinin başında olduğunu ve MTG için elinden geleni yapmaya çalıştığını söyledi. Kulübe başkan olmak isteyen bu gençlerin bu arzularını takdirle karşıladığını, yapacaklarını söyledikleri şeylerin kulağa hoş geldiğini, eğer bu adayların kulübe yarar sağlayacağına kesin inanması durumunda başkanlığı o zaman bırakmayı düşünebileceğini, bunu da erken genel kurul yaparak oluşabileceğinden bahsetti.
Hafta içinde yapılacak yönetim kurulu toplantısında bu konuyu gündeme getirip değerlendireceklerini ve MTG için en yararlı ne olacaksa onu hayata geçireceklerini söyledi.

Başa dön tuşu