FutbolKöşe YazarlarıSpor

MTG açık farkla

Yaptıkları flaş transferlerle 2018-19 futbol sezonunda zirve mücadelesi yapacak “Favori” konumundaki sayılı takımlar arasında bulunan Mağusa Türk Gücü ile Merit Alsancak Yeşilova takımları arasında dün gece oynanan karşılaşmayı MTG açık farkla kazandı.

Kaleci Ufuk’un önündeki defans güvenliğini; sağ kanatta Yasin, sol kanatta M.Erol, göbekte Y. Beyazi ve Michael Obide ile sağlamayı planlayan, geri dörtlünün önüne yerleştirdiği Adil, Arif, Dino Peter merkez 2. bölge oyuncularıyla da; orta alan hakimiyetini sağlamaya ve hatlar arasındaki irtibatı kurmaya çalışan MTG, Halil Turan ile Uğur’un desteğindeki kanat bindirmeleriylede, rakip kalede tehlike yaratmanın yanı sıra, ileri uç oyuncusu Thankgod Peter’e gol yolları hazırlama 4-1-2-3 formatı içerisinde karşılaşmaya başladı.

Buna mukabil, kaleci Hasan Piro’nun önündeki müdafaa geri dörtlüsünü; kanatlarda Ulaş, Vakkas, ortada Mejdi ve Binya ile oluşturan, geri dörtlünün önüne yerleştirilen ön libero Mustafa Salk, İlyas’ın yanı sıra Hamis ile oyun hakimiyetini ellerinde tutmaya ve bölgeler arasındaki koordinasyonu düzenlemeye çalışan Yeşilova, Burak ve Mustafa Yaşinses’in kanatlardan getirdiği toplarla rakip ceza alanında pozisyon yaratmak ve ayrıca Billy’e gol yolları organize etmek gayretinde müsabakaya girdi.

MTG, hakimiyeti altında geçen oyunun ilk devresinde, her iki takım da oyuna kontrollü başladı. Ancak dakikalar ilerledikçe MTG rakibine nazaran daha fazla oyuna hakim olmaya ve özellikle Adil kaynaklı, Arif ve Dino Peter patentli organize paslarla rakip alanda daha fazla gözükmeye başladı. Ve Ugur, 5. dakikada attığı golle takımını öne geçirdi. Mağusa ekibinin sergilediği kazanma inanç ve arzusu bakımından “Mücadeleli” geçen karşılaşmada, Yeşilova’nın zaman zaman da olsa rakibine ayak uydurmasıyla, ortaya “Tatmin edici” bir karşılaşma çıktı. Ve,“Oyun üstünlüğünü” skor tabelasına da yansıtan Türk Gücü, 26. ve 45. dakikalarda Halil Turan’ın attığı iki gol ile skoru 3-0’a taşıdı.

MTG ilk devrede orta sahada planladığı taktik varyasyonları uyguladı. Bunu yaparken de, sağda Arif, Solda Uğur ve önünde de Halil ile Yeşilova’nın orta sahada bıraktığı boşlukları istediği gibi kullandı. İlk devre boyunca mahkum oynayan Yeşilova’da, orta sahasında çift ön libero oynayan Mustafa ve İlyas çok yalnız kaldı ve boş alan bıraktı. Nitekim de bu boş alanları Uğur, Halil Turan gibi yetenekli ve süratli oyuncular çok rahat kullandı. İkinci devrede her iki takımın da oyun anlayışında değişen fazla bir şey olmadı. Sadece 79. ve 90. dakikalarda Uğur, attığı 2 gol ile skor tabelasını değiştirdi.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı