SeyahatYaşam

MSC Seaview gemisi düzenlenen törenle hizmete girdi


Avrupa’nın en büyük kruvaziyer şirketi MSC Cruises, yeni gemisi Seaview’i ünlü aktrist Sophia Loren’in katılımıyla düzenlenen törenle hizmete soktu.

İtalyan denizcilik şirketi MSC Cruises, yeni kruvaziyer gemisi MSC Seaview’i hizmete soktu. Trieste Körfezi’ndeki Monfalcone Tersanesi’nde yapımı tamamlanan dev turizm gemisi MSC Seaview için Cenova Limanı’nda “christening” adı verilen denize indirme töreni düzenlendi.

Geleneksel seremoninin sonuna yaklaşıldığında, geminin isim annesi olan Sophia Loren bizzat ismini verdiği on üçüncü MSC Cruises gemisinin açılış kurdelesini kesti. Sophia Loren, MSC Cruises ailesinin bir parçası olarak, her isimlendirme seremonisinde olduğu gibi, bu defa da etkinliğe bir Hollywood ışıltısı ve stili kattı.

Cruise sektöründe oyunun kurallarını değiştirecek bir seyahat gemisi olan MSC Seaview, misafirlerine Akdeniz’in güzelliğini tecrübe etmelerini sağlayabilecek gerçekten özel bir gemi olarak yapıldı. Gemi açık denizler ile güneşin keyfini daha iyi çıkarabilmek için özel olarak tasarlandı.

Sadece yeme içme, eğlence ve gezi üzerine tasarlanan birçok geminin aksine; MSC Seaview misafirlerine güvertelerinde ve yürüme alanlarında daha fazla genişlik-ferahlık vermek üzere yapıldı. MSC Seaview, teras ve balkon gibi daha geniş dış alanlara sahip kabin ve süitlerden oluşmakta ve gerçek Akdeniz stili “al fresco” yeme ve içme alanlarına da sahip. ve Fitness ve lüks SPA imkanları ile de misafirlerin günlük hayatlarındaki yaşam kalitesinin devam ettirilmesi hedeflenmiş.

 

154 bin gross ton ağırlığında, 323 metre uzunluğundaki 20 katlı gemi, 2 bin 66 kabin ve 5 bin 331 yolcu kapasitesine sahip bulunuyor.

 
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı