Spor

Mourinho’yu 10 dakikada kovdular!Kendisine bu zamana kadar en çok güvenen Roman Abramovich’i dahi kaybeden Jose Mourinho’nun, sadece sportif başarısızlıktan dolayı değil, oyuncularla yaşadığı anlaşmazlık sebebiyle takımla ilişkisi kesildi.
Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre; Premier Lig’de düşme potasının yalnızca 1 puan üzerinde yer alan Chelsea’de olağanüstü toplanan kulüp sahibi Abramovic ve kurmayları, Mourinho’nun geleceğini masaya yatırdı. Cobham tesislerinde 2 saate yakın görüşen Abramovic, Başkan Buck ve direktör Eugene Tenenbaum, başarısızlıktan dolayı 2. Mourinho döneminin sona ermesine karar verdi.
İDMANDA SOĞUK RÜZGARLAR
Her şeyden habersiz sabah idmanı için tesislere gelen Mourinho, takımla birlikte çalışmalara katıldı. İdmana katılan futbolcuların ağzını bıçak açmıyordu. Oldukça moralsiz ve keyifsiz olduğu gözlenen ve haftalardır İngiliz basınında kovulacağı haberleri çıkan Portekizli teknik adam, çalışmaların hemen ardından toplantıya davet edildi.
ABRAMOVICH'LE BAŞBAŞA GÖRÜŞME
Takımın başında kalıp Ocak ayında transferler yaparak Chelsea’yi yeniden eski günlerine taşımayı planlayan Mourinho, toplantı haberini aldığı anda takımdan gönderileceğini anladı. Rus milyarder ile 10 dakikalık bir görüşme yapan Portekizli teknik adam, takımdan kovulduğu haberini kendisine bugüne kadar en çok güvenen isim olan Abramovich’in ağzından duydu.
"HAYAL KIIKLIĞINA UĞRADIM"
Abramovic, 10 dakika içinde Mourinho’ya kovulma nedenini açıkladı. Rus işadamı, “Futbolcularla aranın açıldığını anladığımız anda bu kararı almıştık. Başarısızlıkla hayal kırıklığına uğradım. Kazanılan şampiyonluğun arkasına sığınmak doğru olmaz” diye konuştu.
Karar sonrası eşyalarını toplayan Mourinho, çalışanlarla vedalaşmasının ardından tesislerden ayrıldı.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı