Mourinho G.Saray'da çekindiği isimleri açıkladı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Aralık 5, 2023
Spor

Mourinho G.Saray’da çekindiği isimleri açıkladı

Mourinho G.Saray'da çekindiği isimleri açıkladı

Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho, Galatasaray maçı öncesi basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Futboldan bir sanat yaratmak bizim işimizi bizim kültürümüz gerçke duygularımızı ortaya koymaktır. Ypamak istediğimiz yapmaktır bizim kültürümüz.Saygı duyuyoruz takibimize ve hedeflerimizi nardındayız. Ben kazanmak istiyorum elbetteki onlarda kazanmak isityor. Büyük bir maç oynamak istiyorlar benim bütün amacım oyuncvularıma yardım etmek. Benim ekibimde çok önemli oyuncu ve golcüler var. Benim arkadaşlarım karşı ekipte olanlarda var. Sahmızda oynadıktan sonra sahada iki tane en golcü oyuncu olacak. Oldukça önemli bir rekabet olacak. Galatasary çok deneyimli bir hocaya sahip. Terim çok tecrübeli bir hoca. Eminimki takımını organize edecektir kendileri için ne iyi skoru almak için elinden geleni yapcakatır arkadaşım. Dünyanın en iyi ekiplerinin mücadele ettiği bir yerdeyiz. Bu oyuncular bu seviyelerde oyunlar oynamak konusunda sakin ve soğukkanlı oyuncular 3 oyuncu var. Sneijder var, Drogba bunlar çok önemli oyuncular.


Galatasaray karşısında ekstra bir motivasyona ihtiyacınız var mı?

Buraya gelene kadar hangi motivasyonla oynadıysak bundan sonrada bu motivasyonla oynadyıp iyi bir sonuç almalıyız. Tarihimizi ve Real Madrid2in geçmişini biliyoruz. Hedeflerimizi biliyoruz. Ço köenmli bir akşama yaklaştık geleceğimiz için. Çeyrek finalin ardından yarı finale yükselmek var. İki kere kaybettiğimiz yarı finaller var ve Galatasaray2ı eleyerek bir adım daha ileriye gitmek istiyoruz.

Casillas ne durumda? Önümüzdeki maçta oynayacak mı?

Durumu iyi antremanlarını yapıyor. Sonraki maçlarda oynamasını umuyorum.

Üçüncü yılınızda yine çeyrek finaldesiniz. Bu sene nereye kadar gideceksiniz?

Geçen yıla göre daha iyi bir takıma sahibim. Yarı finali penaltılarla kaybettik. Bu yıl onu aşmak amacındayız. Öenmli adaylardan birisini aşarak geldik çeyrek finale… Bunu önümzüdeki maçlar gösterecek ama biz devam etmek istiyoruz. Şuan da sakat oyuncumuz yok takım fizik kondisyonu olarak çok iyi, en azından çeyrek final maçlarını iyisonuçlandırmak istiyoruz.

7 maç arkada arkaya kalenizde goller gördünüz. Bunun nedeni nedir?

Ben tabiki sürekli kendimi iyi anlamaya çalışan bir hocayım özellikle içiersinde olduğumuz zor durumda. Baş kalecimizin sakat olduğu bir dönemde tatsız bir zamanda oldukça iyi bir kalecimiz var. Sizin yazdığınız birşeyler var burada. X isimli futbolcu çok kötü oynuyor. Bu şekilde oynayan bir oyuncu takımda nasıl devam edebilr merak ediyorum. Bir antrenör nasıl böyle bir oyuncuyu oynatmaya devam eder. Bu ismin ilk 11'de olmaması gerekir aslında, sanki bir kararname varmış gibi bu adam oynuyor her maç ve bu adam Real Madrid tarihine zarar veriyor. Burada tarafsız değilim.

Futbolda şansa inanıyor mu?

Ben bu aşamada favorilerden bahsetmek hoşuma gitmiyor. Çünkü şuan olduğumuz aşamaya favorileri aşarak geldik. Chelsea önemli bir ekip o da favori olabilir. Gurp maçlarında iyi oyunlar oynadılar. Bu aşamaya kimse boşa gelmez. Heyecan ve istekle gelinir. Burada yeteneklerden bahsetmek gerekir.

Taraftarla arası nasıl?

Taraftarlarla adam kötü değil. Takımı desteklersiniz veya desteklemezsiniz. Oyuncuların moralini bozmaya gerek yok. Bunlar benim hoşuma gitmiyor. Eğer takımı destekleyecekseniz desteklersiniz. Yarın takımı desteklemek gerekiyor onlar oynamak için sahaya çıkıyor. Önemli olan bu…

Galatasaray taraftarı çok olacak bu dezavantaj olur mu? Galatasaray'ı izledi neler söyler?

Galatasaray seyircisi olması bizi çok fazla etkilemez ama Türkiye'de 50 bin Türk karşısında oynamak zor olacaktır. Real Madrid taraftarının bir kültürü vardır. Ben hiç Galatasaray'a karşı maç oynamadım ama Galatasaray'ı tanıyorum. Galatasaraylı oyuncular bütün güçlerini ortaya koyacaklar büyük bir mücadele verecekler büyük bir ekip onlar. İngiltere ve İtalya'da oynamış yabancıları ve çok iyi Türk oyuncuları var. En önemlisi de benim çok beğendiğim bir antrenör var. Fiorentina'da Milan'da yaptığı işlerden beri tanıoyrum. Ral Madrid2e karşı kazanmak isteyeceklerdir. Biz saygı duyuyoruz ve yarın bizi İstanbul'a rahat götürecek bir sonuç almak istiyoruz.

Kaleci konusunda yarın da sıkıntı çeker misiniz?

Her tur atlandığında Real Madrid biraz daha güçleniyor. Öneli olaa snuçlar ve Real Madrid'dir. Ne ben ne benim geleceğim önemlidir önemli olan Real Madrid'dir. Hedeflerimize ulaşmak için elimizden geleni yapacağız. Daha büyük hedeflere gitmek amacındayız. Şampiyonlar Ligi'ni almak, La Liga'yı bize yakışan bir yerde bitirmek. Sezon sonunda ne olacağını sezon sonunda görüşeceğiz.

Drogba hakkındaki düşünceleri?

Drogba çok büyük bir oyuncu gerçekten. Hayatımda iz bırakmış birisi. Biz duygusal bağlar kurarız bazen oyuncularla. PSG'de oynadı raporlar henüz ulşamadı ama herşey hazır durumda ama henüz daha göndermedim.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar