KıbrısManşet

Montessori panayıra renk kattı


CTP Girne İlçesi’nin, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” etkinlikleri çerçevesinde, “Tezgahımız emek, dokuduğumuz gelecek” sloganıyla bu yıl 9’uncusunu düzenlediği Emekçi Kadınlar Panayırı’nda Kıbrıs Montessori Okulları da yerini aldıCumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Girne İlçesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde, “Tezgahımız emek, dokuduğumuz gelecek” sloganı ile Girne’de önceki gün “Emekçi Kadınlar Panayırı” düzenledi.

Girne Barış Parkı’nda, onlarca emekçinin katılımı ile gerçekleştirilen panayırda, Kıbrıs Montessori Okulları da yerini aldı.

CTP Girne İlçesi’nin bu yıl dokuzuncusunu düzenlediği panayırda, halk dansları gösterisi, çocuklar için yüz boyama, seramik yapma, çocuk oyunları ve daha birçok etkinlik gerçekleştirildi.

Panayır alanına kurulan stantlarda Kıbrıs Türk kültürüne özgü gıda ve eşyaların satışı yapıldı.

Kıbrıs Montessori Okulları’nın panayır alanındaki standı, ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

montesorri

Stant boş kalmadı

Girne Barış Parkı’nda düzenlenen panayırda yer alan Kıbrıs Montessori Okulları’nın standı, gün boyunca ziyaretçi ağırladı.

Başbakan ve Genel Başkan Tufan Erhürman’ın eşi ile birlikte ziyaret ettiği Kıbrıs Montessori Okulları standını panayıra katılan MYK üyeleri, bakanlar, milletvekilleri ve Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü de ziyaret etti.

 

Montessori standı göz doldurdu

Çocukların olduğu kadar yetişkinlerin de ilgisini çeken Montessori standında Montessori eğitim materyalleri sergilendi, standı ziyaret edenlere materyallerin tanıtımı yapıldı. Montessori eğitim sistemini anlatan broşürlerin de dağıtıldığı Montessori standında ayrıca çocuklar için yüz boyama ve resim yapma gibi birçok etkinlik düzenlendi.

Montessori öğretmen ve öğrencilerinin şarkıları ve enerjisi panayıra ayrı bir renk kattı.Başa dön tuşu