Montessori Okulları’nda heyecan dorukta

20 Eylül 2017 Çarşamba | 15:43
Montessori-Okulları

Lefkoşa’dan sonra Girne ve ODTÜ Montessori Okulu da yeni eğitim yılına “Merhaba” dedi.

Kıbrıs Montessori Okulları’nın Girne ve ODTÜ şubelerinde yeni akademik yılı açılışı önceki gün gerçekleşti.

KKTC’de Montessori eğitim sistemi ile 0-6 yaş grubu çocuklara kreş ve anaokulu hizmeti veren Kıbrıs Montessori Okulları’nın Girne ve ODTÜ şubelerinde 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı önceki gün düzenlenen tören ile başladı.

Girne Montessori Okulu’nda 18 Eylül Pazartesi günü gerçekleştirilen törende, çocuklar çalınan müzik eşliğinde dans ettiler, şarkılar söylediler, gönüllerince eğlendiler.

Okula yeni kayıt olan çocuklar, öğretmenleri ile kaynaştılar, önceki yıllardan kaydı olan çocuklar ise öğretmenleri ve arkadaşları ile hasret giderdiler.

montessori1

ODTÜ Montessori Okulu’nda yeni akademik yılı açılış töreni 19 Eylül Salı günü ailelerin de katılımı ile gerçekleşti.

Okulda düzenlenen törene, çocuklar ve ailelerinin yanı sıra Kıbrıs Montessori Okulları Eğitim Direktörü Hatice Düzgün ve Kıbrıs Montessori Okulları’nın beslenme uzmanlığını da yapan Diyetisyen Seren Avcı katıldı.

 2017-2018 Akademik Yılı takvimi açıklandı

Törende Kıbrıs Montessori Okulları Eğitim Direktörü Hatice Düzgün, ODTÜ Montessori Okulu’na yeni kayıt olan çocuklara ve ailelerine okul öğretmenlerini tanıttı, Montessori eğitim sistemini anlattı, yeni akademik yılı takvimini açıkladı.

Yeni akademik yılı açılış töreninde ayrıca, Düzgün’ün velilere mektubu ile velilerden beklentiler ve yeni akademik yılı takvimi yazılı olarak sunuldu.

ODTÜ Montessori ailesi yılın ilk hatıra fotoğrafını da açılış töreninde çektirdi.

Düzgün: Montessori yöntemini tüm ilkeleri ile uyguluyoruz

Kıbrıs Montessori Okulları Eğitim Direktörü Hatice Düzgün, KKTC’de okul öncesi eğitime verdikleri önem ve ciddiyet nedeniyle çocuklar için çok özel bir okul kurulması görevini üstlendiklerini, bu görevin sorumluluğu ile uzun ve hassas araştırmalar ertesinde Montessori yönteminin diğer tüm eğitim yöntemlerinin ve geleneksel anlayışın çok ötesinde sonuçlara ulaştığını gördüklerini belirtti.

Düzgün, KKTC’de de Montessori yöntemini tüm ilkeleriyle uygulayan Montessori Okulları olmanın ve Montessori adını okullarının adına taşımanın gururunu yaşadığını belirterek, “Çocuklarımız için hazırladığımız bu mekanda çocuğun tüm hayatı boyunca ihtiyaç duyacağı becerileri kendi yapısına göre, diğerlerine güven duyarak ve özgüvenini geliştirerek zorlanmadan ve yarıştırılmadan ve en önemlisi de öğrenmenin, üretmenin, sorumluluk almanın mutluluğunu yaşayarak geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

montessori2

 “Yeni eğitim-öğretim yılı hayırlı olsun”

Girne, Lefkoşa ve ODTÜ Montessori Okulları mezunlarının hayata birçok yaşıtlarının sahip olması mümkün olmayan özelliklerle ve becerilerle donanmış olarak başladıklarını dile getiren Düzgün, yeni dönemde çocuklar için yeni eğitim ortamı, yeni materyalleri, yeni branş öğretmenleri ve yeni projeler ile çocuklara destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

Hatice Düzgün, “Velilerden bizimle sürekli iletişim içinde olmalarını, okullarımızda belli konularda bizlerle fikir ve düşüncelerini paylaşmalarını temenni ediyoruz” dedi, tüm velilere ve öğrencilere yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.