Magazin

Montessori çocukları ve ailelerin mutlu günü
Kıbrıs Montessori Okulları geleneksel “Aile Günü” etkinliği, Korineum Golf & Country Club’ta Pazar günü yapıldı. Etkinlik yoğun katılım ile gerçekleşti

KKTC’de Montessori eğitim sistemi ile 0-6 yaş grubu eğitimi veren, Lefkoşa, Girne, ODTÜ ve Lapta-Alsancak’ta şubeleri bulunan Kıbrıs Montessori Okulları, geleneksel “Aile Günü” etkinliğinde hafta sonu bir araya geldi.

Esentepe’de Korineum Golf & Country Club’ta, ailelerin ve çocukların katılımı ile gerçekleştirilen etkinlik, sabah doğa yürüyüşü ile başladı.

Kıbrıs Montessori Okulları geleneksel “Aile Günü” etkinliği kapsamında doğa yürüyüşünün ardından ailelerin ve çocukların katıldığı branch yapıldı.

Etkinlik kapsamında Montessori çocukları aileleri ile birlikte golf sporunu öğrendi.

[images_grid auto_slide=”no” auto_duration=”1″ cols=”three” lightbox=”no” source=”media: 233997,233996,233995,233994,233993″][/images_grid]

Düzgün: Eğitim çocuklar ve ailelerin dahil olduğu bir bütündür

Kıbrıs Montessori Okulları Eğitim Direktörü Hatice Düzgün, Montessori eğitiminde ailelerin çocukları ile birlikte etkinliklere katılmasının esas olduğuna dikkat çekerek, Kıbrıs Montessori Okulları’nın sık sık “anneler kampı” düzenlediğini kaydetti.

“Eğitim, çocuklar ve ailelerin dahil olduğu bir bütündür” diyen Düzgün, hafta içinde anne ve babaların da katılacağı “Anneler Günü” etkinliğinin yapılacağını söyledi.

 


Başa dön tuşu