Eğitim

Montessori çocukları diploma ve karnelerini aldıGirne Montessori Okulu, 2017-2018 Akademik Yılı mezunları Le Chateau Lambousa’da 10 Haziran’da düzenlenen muhteşem törende diplomalarını aldı.

20 öğrencinin mezuniyet diplomalarını aldığı Girne Montessori Okulu’nda 13 Haziran Çarşamba günü de karneler verildi.

Yoğun bir katılım ile gerçekleşen mezuniyet töreninde heyecan, gurur, coşku ve ayrılık hüznü bir arada yaşandı.

Mezun olan çocuklar, coşku ve büyük bir heyecan ile diplomalarını alırken aileler çocuklarını mezuniyet cübbeleri ile görünce oldukça duygulandı, öğretmenler ise çocukların başarıları ile gururlanırken ayrılık hüznü yaşadı.

Yaşama hakları elinden alınmış çocuklar unutulmadı

Girne Montessori Okulu mezunları tören alanına ellerinde meşale ve Montessori eğitim sistemini vurgulayan yaftalarla giriş yaptı.

Le Chateau Lambousa’da 10 Haziran’da düzenlenen tören yaşama hakları elinden alınmış çocuklar anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Mezuniyet töreninde Kıbrıs Montessori Okulları Eğitim Koordinatörü Hatice Düzgün ve Okul Müdürü Gül Tunç günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptı.

Düzgün ve Tunç’un duygulu ve anlamlı konuşmasının ardından, Montessori materyali devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Minikler ihtişamı ile göz doldurdu

Mezuniyet kutlamaları, çocukların güne özel hazırladıkları muhteşem dans gösterilerinin sunumu ile devam etti.

Törende çocuklar, ayrıca okul öğretmenlerinden Burçe Güliçli’nin eğitmenliğinde zumba gösterisi yaptı.

Miniklerin geceye özel hazırladıkları gösteriler büyük beğeni ile izlendi.

Mezuniyet kepleri havaya atıldı

Çocukların dans gösterilerinin ardından diploma törenine geçildi. Girne Montessori Okulu mezunları diplomalarını aldıktan sonra keplerini havaya atarak mezuniyet sevincini doyasıya yaşadı.

Diploma töreninin tamamlanmasından sonra mezuniyet pastası kesildi. Çocuklara mezuniyet hediyeleri takdim edildi. Tören, fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Karneler verildi

Girne Montessori Okulu’nda 2017-2018 Akademik Yılı’nın ikinci dönem karneleri ise 13 Haziran Çarşamba günü verildi. Heyecanla karnelerini alan minikler, daha sonra okul bünyesinde organize edilen yılsonu partisinde gönüllerince eğlendi.

Girne Montessori Okulu’nda karne töreni, fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı