Magazin

“Modellik standartları yetersiz”


 

“DAHA İYİSİNİ DENEYECEĞİM”: 2014 Yılı Hasat Güzeli Ceren Koşar şu sıralar oldukça yoğun. Bir taraftan okuluna önem veren güzel model diğer taraftan da adamızda düzenlenecek olan İpekyolu Fashion Week için çalışmalarını sürdürüyorGizem DAVULCU
Ceren Koşar. Henüz daha çok genç. Anafartalar Lisesi’nde yabancı dil okuyan güzel model üniversite sınavları için çalışıyor. Hedefinin radyo ve televizyon okumak olduğunu belirten Koşar, yalnız bu adada değil yurt dışında da kendisini göstermek istediğini belirtiyor. Ceren Koşar’la çok özel bir röportaj gerçekleştirdik.

“Çok yoğunum”
Şu anda Anafartalar Lisesi’nde yabancı dil bölümü öğrencisiyim. Üniversite sınavıma çok az bir süre kaldı. Üniversite eğitimimi radyo, televizyon, sinema üzerine okumak istiyorum. Okul dışında tiyatro ve modellik eğitimimle ilgili çalışmalar yapmaktayım. Ayrıca İpekyolu Fashion Week için reklam senaryosu çalışmalarım içinde hazırlanmaktayım.

“Kendime güvenim arttı!”
Podyuma çıktıktan sonra hayatım güzel yönde değişti diyen güzel model, “Kendime güvenim oldu ve daha çok tanınan biri haline geldim” diyor.

“Kıbrıs standartları yetersiz”
Podyum hayatı bana göre oldukça güzel. Fakat Kıbrıs standartlarında yetersiz olduğu için beni pek tatmin etmedi açıkçası.
Podyumu ve ürün sunumlarını çok seviyorum. Tanıtımların podyuma ayrı bir hava kattığına inanıyorum. İnşallah önümüzdeki yıllarda podyumlarda çok daha fazla yer alacağım.
Biz modellerin gelişim ve iş anlamında çalışmaları çok bariz olarak yetersiz geliyor. Ben şahsen yeterli bulmuyorum. Örneğin bir ajans modellik konusunda alması gereken kişiye odaklı çalışmalarını anlamamakta ve yapmamakta. Ajanslarda yeterli donanımlar bulunmamakta.

“Ajanslar ‘look’ nedir bilmiyor!”
Kendi edindiğimiz bilgiler çerçevesinde gelişmeye çalışıyoruz. Tabii ki bunu her ajans için söylemiyorum. Genel olarak söylüyorum ama dünya modasına baktığımızda modellerin belli bir konsept çalışma duruşu olmasına rağmen halen adamızdaki ajanslar look dahi nedir bilmiyorlar. Bizlere ait look booklarımızı bile temin edememekteler. Modeli boy fizik oranlarıyla değerlendirmektedirler. Bu da yapay mankenlik. Kötü sunum getirmektedir. Bir model olarak ajanslara tavsiyem kendilerini çok iyi derecede geliştirmeleri ve gerçekten kaliteli bir ajans sahibi olmak istiyorlarsa hem modellerini iyi seçmeli hem de kişiye özel çalışmalar yapmalıdırlar.”
“Şansımı tabii ki deneyeceğim”
Kıbrıs’taki podyum yaşamı tabii ki güzel ama dediğim gibi bir yerde yetersiz kalıyor. Podyumun tozunu yutanın da bir daha vazgeçmesi çok zor diye düşünüyorum. Tabii ki şansımı yurt dışında deneyeceğim. İnanıyorum ki çok daha iyi yerlerde beni göreceksiniz.

 Başa dön tuşu