Spor

Miniklerimizi bu kadar önemsiyoruz


VELİLER ÖFKELİ: Veliler böyle bir sahada özellikle de sağlık açısından maç oynatılmasını eleştirirken çocukların çamur içerisinde ayakta durmakta bile zorluk çekmeleri ve bazı miniklerin de göz yaşlarına hakim olamaması büyük tepkilere neden oldu 

Okan KARADEMİR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen İlkokullararası (Minikler) Futbol Şampiyonası’nda 1. Tur rövanş maçları geçtiğimiz gün oynanırken objektiflere yansıyan bu görüntüler ise ilkokullu minikleri ve velileri çılgına döndürdü.
Göçmenköy Stadı yanında bulunan antrenman sahasında yapılan karşılaşmada Alayköy İlkokulu ile Lefke İstiklal İlkokulu mücadele etmişti ve maç 1-0 Lefke İstiklal İlkokulu üstünlüğünde tamamlanmıştı. Alayköy İlkokulu ilk maçtaki 3-1’lik skorun avantajıyla turu geçen taraf olurken özellikle velilerin büyük ilgi gösterdiği karşılaşma öncesinde ise aşırı sulama ya da fıskiyelerin açık unutulması nedeniyle saha çamur deryasına dönüşmüştü.
Maç sırasında çocuklar çamur içerisinde ayakta durmakta bile zorluk çekerken bazı miniklerin de göz yaşlarına hakim olamaması velilerin tepkilerine neden oldu. 
Yaşananların ardından bazı Alayköylü ve Lefkeli veliler gazetemize telefoniyen ulaşarak balçık haline dönüşmüş olan sahada özellikle de sağlık açısından maç yaptırılmasına izin verilmesini eleştirirken miniklerin çamur içerisinde ayakta bile durmakta zorluk çekmelerinden yakındılar ve miniklerin önemsenmediğini yetkililere duyurmak istediler.Başa dön tuşu