Mine Atlı: Toplumun gözünün içine baka baka yalan söyleniyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 26, 2023
KıbrısManşet

Mine Atlı: Toplumun gözünün içine baka baka yalan söyleniyor

Mine Atlı: Toplumun gözünün içine baka baka yalan söyleniyor
Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Avukat Mine Atlı, çözümün önünde engel oluşturan hükümetin, Kıbrıs Türk toplumunun kendi yerli firmalarına, kurum ve kuruluşlarına ulaşmasının önündeki en büyük engel olduğunu söyleyerek, yerli-milli denilerek sunulan özel havayolu şirketiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu
Atlı, başta Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı olmak üzere, hükümetin tüm kadrolarıyla kurulan bir özel şirketi “yerli-milli” diye lanse etmekten kaçınmadığını, toplumun gözünün içine baka baka yalan söylendiğini belirtti.
FLYKHY ya da Kıbrıs Hava Yolları olarak anılan ilgili özel şirketin, Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY) benzeri bir devlet havayolu şirketi olarak gösterildiğini kaydeden Atlı, bunun yalancılığın yanında, KTHY yarası olan toplumun maneviyatına da bir saygısızlık ve saldırı olduğu görüşünü paylaştı.
“Bir şirketin Kıbrıslı sermayedarlardan oluşması, yerli-milli olduğu anlamına gelmez”
İlgili şirketin reklam panolarında yerini almasına rağmen, bir web sitesi dahi olmadığını, başka bir havayolu şirketinden kiralanan tek bir uçakla, KKTC-Türkiye arası seferler yapacağını anlatan Atlı, şirketin Kıbrıslı sermayedarlardan oluşmasının, yerli-milli bir şirket olduğu anlamına gelmediğini hatırlattı.
Atlı, “Hükümetin yalan söylemekle ilgili bir derdi olmadığını biliyorduk ama artık toplumu aptal yerine koymaktan vazgeçsinler. Elbette bu ülkenin yurttaşı olan iş insanlarının şirket kurması ve vergi verecek olması önemlidir. Ancak kurulan şirketin bir devlet yapısı olduğu algısını yaratmak tam anlamıyla pişkinliktir” dedi.
“Çözümün önünde engel oluşturmazsanız bu hayaller zaten gerçek olur”
Özel bir şirket olan ilgili şirketin, tüm devlet erkanının katılımıyla devlete ait havalimanında açılışının yapıldığına dikkat çeken Atlı, herhangi bir yurttaşın herhangi bir şirketinin bu şekilde bir açılış yapamayacağını da hatırlattı.
Atlı, “Kıbrıs Türk toplumu, yerli bir havayolu şirketi de dahil olmak üzere kendi firmalarına, kurumlarına, üretimine her zaman sahip olmak istiyor. Sizler bunun önünde durmayarak çözüm yolları açmış olsaydınız, bugün yerli-milli diyerek duyurmaya çalıştığını özel şirket yerine gerçekten bir yerli-milli havayolu şirketimiz de elbette olurdu. Halka yalan söylemekten vazgeçin, bu hayalleri gerçekleştirmek isteyenlerin önünden de çekilin” ifadelerini kullandı.
Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
1
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
1
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar