Millilerimiz ilk maçı kaybetti: 20-27 - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Eylül 24, 2023
Diğer SporlarSpor

Millilerimiz ilk maçı kaybetti: 20-27

MİLLİLERİMİZİN HEDEFİ FİNALLER: KKTC Hentbol Yıldız Kız Milli Takımı dün gruptaki ilk maçında Elazığ’a 27-20 kaybetti. Diyarbakır ile yarın karşılaşacak olan Millilerimiz kazanması durumunda 8-13 Haziran tarihlerinde Bodrum’da yapılacak “Türkiye Şampiyonası Final Müsabakalarına” katılma hakkı elde edecek

“Türkiye Yıldızlar Yarı Finalleri” için Hatay’da bulunan KKTC Hentbol Federasyonu Yıldız Kız Milli Takımı dün gruptaki ilk maçında Elazığ ile oynadığı karşılaşmayı 27-20 kaybetti.

Maçta oldukça heyecanlı olan oyuncularımız karşılaşmanın ilk devresini 13-8 geride kapattı.


Maçta oyuncumuz Deniz 11 golle oynarken, kalede Özlem Balabanbaşı yaptığı kurtarışlarla büyük beğeni topladı.

Fizik olarak bizim oyuncularımızdan üstün olan Elazığ’ın kadrosunda iki tane Türkiye Yıldız Milli Takım oyuncusu yer alıyor.

Bugünü boş geçirecekler

Bugün karşılaşmamız gereken Samsun takımı şampiyonaya gelmediği için millilerimiz günü boş geçirecek.

Turnuvada yarın ise Diyarbakır ile karşılaşacak olan Millilerimiz kazanması durumunda 8-13 Haziran tarihlerinde Bodrum’da yapılacak “Türkiye Şampiyonası Final Müsabakalarına” katılma hakkı elde edecek.

Kayaş: Finallere gitmeyi hedefliyoruz

Maçla ilgili açıklamalarda bulunan Tarkan Kayaş, Elazığ takımı karşısında oyuncularımızın çok heyecanlı olduklarını ve ayrıca rakip takımda başta kaleci olmak üzere oldukça uzun ve fizikli oyuncular olduğunu söyledi. Kayaş açıklamasına devamla, yarın karşılaşacağımız Diyarbakır karşısında kazanmayı ve Türkiye Finallerine katılmayı hedeflediklerini ifade etti.

Deniz, Sibel ve Büşra’ya Türkiye Milli Takım kancası

Elazığ ile oynanan maçı izleyen Türkiye Yıldız Kız Milli Takımı Antrenörü Naime Güler maçtan sonra görüştüğü antrenörlerimizden Tarkan Kayaş’a oyuncularımızdan Deniz, Büşra ve Sibel’i çok beğendiğini söyledi. Yarın karşılaşacağımız Diyarbakır maçını da izleyecek olan Güler’in bu 3 oyuncumuzu Türkiye Yıldız Milli Takımı kampına çağırması bekleniyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar