BasketbolSpor

Milli sporcular salonda terliyor


DENKLİK KURSUNA 5 BAŞVURU: Milli Sporcu Denklik 1. Kademe Kursu dün Girne’de başlarken, kursa 15 başvuru sahibinden sadece Nevzat Nasıroğlu, Cenk Kaçmaz, Halit Kıryağdı, Efe Bertan ve Nusrat Kırdağ’ın katılması dikkat çekti

SAVAŞ VE YAKAN’DAN UYGULAMALI: Milli Sporcu Denklik 1. Kademe Kursu’nda, katılımcılara, eğitmen olarak Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve Eğitim Daire Başkanı Yrd. Doç. Dr. Seyfi Savaş ile antrenör Alaatin Yakan ders veriyor

 

Tonguç KOTAK

Türkiye Basketbol Federasyonu ve KKTC Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen Milli Sporcu Denklik 1. Kademe Kursu başladı.

17-28 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Milli Sporcu Denklik 1. Kademe Kursu dün Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu’nda 15 başvurudan 5’nin katılımı ile gerçekleştirilmeye başlandı.

Kursa 15 başvuru sahibinden sadece Nevzat Nasıroğlu, Cenk Kaçmaz, Halit Kıryağdı, Efe Bertan ve Nusrat Kırdağ’ın katılması dikkat çekti.

BASKET 2

Savaş ve Yakan’dan uygulamalı

Üç gün sürecek olan Milli Sporcu Denklik 1. Kademe Kursu’nda, katılımcılara, eğitmen olarak Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve Eğitim Daire Başkanı Yrd. Doç. Dr. Seyfi Savaş ile antrenör Alaatin Yakan ders veriyor.

Kursun ikinci döneminde ise oyun kuralları hakkında KKTC Basketbol Federasyonu Merkez Hakem Komitesi üyesi Eser Taçoy’un yanı sıra Yakın Doğu Üniversitesi Beden Eğitimi Yüksek Okulu yetkilileri tarafından da diğer dersler 28 Haziran’a kadar katılımcılara aktarılacak.

akem Komitesi üyesi, Eser Taçoy

Bu arada  “KKTC Ulusal Antrenör Semineri” ise Eylül ayında gerçekleştirilecek.

Antrenörlerimiz, Kuşadası’nda seminere katılacak

Bu arada Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenecek 16. Kuşadası Uluslararası Antrenör Semineri için KKTC Basketbol Federasyonu’na 10 kişilik kontenjan ayrıldı. Seminer 24-26 Haziran tarihlerinde yapılacak.

Uluslararası Antrenör Semineri’ne katılmak isteyen faal antrenörlerin 23 Mayıs’a kadar KKTC Basketbol Federasyonu’na başvurmaları gerekiyor.

 Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı