Hava DurumuKıbrıs

Meteoroloji uyardı


KKTC Meteoroloji Dairesi son hava durumu tahminlerini açıklayarak vatandaşlar ve yetkililere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış ayrıca kuvvetli fırtına uyarısı yaptı.

Bugün Kıbrıs’ın kuzeyinde en düşük sıcaklığın Alevkayası’nda 11 derece olacağı tahmin ediliyor. Başkent Lefkoşa’nın ise 14 derece olması bekleniyor.

KKTC Meteoroloji Dairesi’nin son tahminlerine göre, bölgemiz alçak basınç ve buna bağlı cephe sistemi ile soğuk ve nemli hava kütlesinin etkisi altında kalacak.
Yapılan son meteorolojik değerlendirmeler ışığında, bugün havanın parçalı ve çok bulutlu sağanak veya  yer yer gökgürültülü sağanak yağmurlu olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının mevsim normallerinde seyretmesi, rüzgarın ise kuzey ve doğu yönlerden kuvvetli zaman zaman fırtına olarak esmesi bekleniyor.

En yüksek hava sıcaklığı iç kesimler ve sahillerde genellikle 11-15 derece dolaylarında seyredecek.

10 Ocak Cuma gününe kadar sürecek olan uyarıda şu ifadelere yer verildi:

“Yapılan son meteorolojik değerlendirme sonucunda bölgemizde devam eden sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların cuma öğle saatlerine kadar yer yer kuvvetli (21-50 Kg/M2) olarak devam etmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı yetkililerin ve vatandaşların tedbirli olması tavsiye edilir”
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı