Mesarya-M.Değirmenlik maç yorumu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Şubat 1, 2023
Spor

Mesarya-M.Değirmenlik maç yorumu

Mesarya-M.Değirmenlik maç yorumu


Ligimizin en çok konuşulan, en çok gündem olan takımı şüphesiz Miracle Değirmenlik. Teknik direktör Mehmet Bolkan ile hoş olmayan şekilde yollarını ayırdılar, yeni teknik direktör olarak Özgü Bayraktar’ı göreve getirdiler ve ilk maçlarına Mesarya deplasmanında çıktılar.

Kimse Özgü geldi diye takım oyununda bir gelişim beklemiyordu şüphesiz. 6 günde bunu yapmak mümkün değil.

Ama bundan 3 hafta öncesinde başlayan ve tribünde yüksek sesle konuşulup bizlere de iletilen “Mehmet Bolkan gidecek, Özgü Bayraktar gelecek” söylemi tabi ki bir grup futbolcu tarafından çıkarılmıştır. Ne başkan ne beyin takımının daha önce futbolun içinde olmaması ve Özgü’yü iyi tanımaması aşikar!

Peki Özgü geldi da bu futbolcular ne yaptı? Mesarya deplasmanında ne gibi bir artı kattılar takımlarına? Çok mu koştular? Çok mu şut vurdular? Çok mu sert oynadılar? Çok kapalı savunma mı yaptılar? Çok mu hücum baskısı kurdular? Ne yaptılar?

Mağlubiyet için yazmıyorum bunu. Mağlup olunabilir elbet. Ama siz futbolcular olarak ne yaptınız?

İşin özü Değirmenlik takımı dün Mesarya deplasmanında hiçbir varlık gösteremedi. İlk devre orta alanda Semih biraz adam eksiltme, pas oyunu ve Adil ile baskı kurmayı başardı o kadar. İkinci devre Semih, Şükrü ve Barkın’ın oyundan alınması, Adil’in sağ kanata çekilmesi Mesarya’yı rahatlattı.

Bıldırcın ve yabancı futbolcuyu yedek başlatan Özgü hoca bu iki ismi oyuna alırken orta sahayı boşalttığı için bunlardan da verim alamadı dün. Önlerinde Göçmenköy ve Hamitköy maçları var. İhtimaldir galip gelecekler. Gene sus pus işaretleri göreceğiz herhalde..

Mesarya takımı dün baştan sona çok iyi oynadı. Çok istedi, ikili mücadeleleri kazandı, daha çok koştu. Boş alan yaratmadı, yakaladığını da attı. 10.hafta sonunda kalesinde 4 gol gördü sadece. Kuru gürültü hücum yapmıyorlar. Takımda bunu yapacak potansiyelli oyuncular son haftalarda verimli olunca göze hoş gelen bir oyun ortaya koyuyor Mesarya ve kazanıyor.

Nazım hoca 4 yıldır takımın başında. Takımda huzur var. Birliktelik var, yardımlaşma var saygı var. Tribün ile de bütünleşti takım. Nazım hocanın payı çoktur bunda.

İsteyen, inanan, hak eden kazandı dün. Tebrik ederim..

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar